Вчені проаналізували спиртні напої і ступінь їх небезпеки для здоров’я.

Відомо, що алкоголь не менш небезпечний, ніж тютюн або деякі види наркотиків. Наукові фахівці назвали кілька видів найбільш небезпечних і шкідливих для людей алкогольних напоїв.

Згідно з цими даними, найбільш небезпечним напоєм виявилося пиво. Втім, ступінь небезпеки і шкідливості пива принципово залежить від кількості випитого. У малих обсягах пиво не завдасть шкоди здоров’ю, але при цьому, як відзначають лікарі, регулярне вживання пива в кількості більше двох склянок робить згубний вплив на печінку.

Окремо медики зазначили, що пиво викликає звикання швидше, ніж багато інших видів алкоголю. Цікаво, що на друге місце лікарі поставили лікер. Солодкий смак лікеру «обманює» почуття контролю і випити його можна дуже багато, що для підшлункової залози справжній удар. Не варто забувати, що лікер містить багато цукру, що загрожує швидким набором у вазі.

Третє місце за ступенем звикання зайняло шампанське, яке, як підкреслюють вчені, особливо небезпечно для печінки і для шлунка (іноді викликає справжнє отруєння). На четвертому місці опинилися різні коктейлі, оскільки зазвичай ці напої дуже калорійні. В результаті вони ведуть до ожиріння, руйнуючи попутно зуби і печінку.