Прийом харчових добавок з жирними кислотами Омега-3 не зменшить ризик ранньої смерті і навіть може завдати шкоди організму. Між тим ці кислоти відносяться до числа найбільш популярних добавок серед величезної кількості любителів здорового способу життя.

Харчові добавки з риб’ячим жиром, які приймають мільйони людей, які нічого не роблять для зменшення ризику передчасної смерті. Протягом десятків років нам говорили про те, що прийом жирних кислот Омега-3 зміцнює наше здоров’я багато в чому за рахунок посилення роботи серця. Однак шановна наукова організація Cochrane Library опублікувала звіт з 730 сторінок, який не виявив жодних доказів здатності риб’ячого жиру зменшувати ризик хвороб серця, інсультів або передчасної смерті.

Читайте також:  5 способів знизити ризик смертельного захворювання

Вчені навіть виявили деякі дані на користь того, що дані харчові добавки здатні завдавати шкоди за рахунок зниження рівня «хорошого» холестерину, який захищає серце. Такі результати метааналізу 79 клінічних досліджень за участю понад 112 000 чоловік. В цілому, вчені з’ясували, що прийом добавок з кислотами Омега-3 зменшує ризик передчасної смерті з 9% до 8,8%, чого явно недостатньо для того, щоб оголосити це статистично істотним досягненням.

Автори дослідження згодні з тим, що невелика кількість жирних кислот Омега-3 необхідна для зміцнення здоров’я, але їх можна отримати з їжею. А прийом додаткового обсягу риб’ячого жиру в формі харчових добавок ніяк не зміцнює здоров’я. Якщо ж людина перебільшує з цими добавками, то рівень захисного «хорошого» холестерину може знизитися. Втім, доказів цього також не дуже багато.

Читайте також:  Названа "шкідлива" ягода для тих, хто худне

Джерело: МедікФорум