Активне споживання ковбаси може погано відбитися на психічному здоров’ї зокрема, вчені пов’язали захопленість цим продуктом з розвитком маніакальних розладів. Про їх дослідження докладно розповів журнал Nature.

Американські вчені зі Школи медицини університету Джонса Хопкінса в Балтіморі заявили про те, що ковбасні вироби, виготовлені способом сухого засолу з використанням нітратів, можуть бути причетні до появи психічних розладів. На користь їх гіпотези говорять результати експерименту на щурах, яких годували м’ясом з нітратами. Після його вживання нейронні зв’язки головного мозку тварин видозмінювалися і приймали вигляд, який зазвичай спостерігається при біполярному розладі.

Крім цього, дослідниками були обстежені 1101 людина з діагностованими психічними розладами. Зіставивши їх наявність з особливостями харчування цих людей, вчені прийшли до висновку, що ковбасні вироби можуть бути однією з причин відхилень в нормальній роботі психіки, зокрема, маніакальних розладів.

Читайте також:  Дієтолог розвінчала міфи про майонез

«Маніакальний синдром – це складне нейропсихіатричне порушення, і на його виникнення впливають як генетичні, так і зовнішні фактори. Ми впевнилися в тому, що м’ясо, приготоване способом сухого засолу з використанням нітратів, може виявитися одним з таких зовнішніх факторів», – констатували автори роботи.

Джерело: МедікФорум