Багато досліджень говорять про те, що кава проявляє безліч корисних властивостей щодо мозку, обміну речовин, серця і кровообігу. Але водночас пити каву можуть не всі, про це пише портал Focus.de.

Наявні сьогодні наукові дані свідчать: навіть кава без кофеїну може давати позитивний ефект, хоча і слабший в порівнянні з напоєм, який містить кофеїн. Це пов’язано з антиоксидантами, що містяться в каві, – особливо з хлорогеновими кислотами. Дані речовини не тільки сприяють глибокому смаку кави, але також надзвичайно ефективні проти вільних радикалів – молекул, що руйнують клітинну цілісність і викликають запалення, асоційоване з розвитком раку. Згідно з висновком Міжнародної агенції ВООЗ по дослідженню раку (IARC), існують докази того, що кава забезпечує захисну дію проти раку печінки і матки. У свою чергу, вчені з США та Ізраїлю нещодавно повідомили, що вживання кави знижує ризик раку товстої кишки.

Крім цього, кава забезпечує захист від хвороби Паркінсона і Альцгеймера.

Скільки пити каву? Європейське управління з безпеки харчових продуктів заявляє, що 400 мг кофеїну в день абсолютно безпечні для здоров’я. Проте вживати кофеїн і міститься в каві хлорогенову кислоту можуть не всі. За словами вчених, у деяких людей організм генетично не здатний нормально засвоювати кави – у вигляді побічних ефектів у них виникають прискорене серцебиття або біль у животі.

Не завжди кава може проявляти і очікуваний від нього стимулюючий ефект. Нейробіолог Стівен Міллер пояснює, що кава надає стимулюючу дію лише за умови, що він випивається у відповідний час. Приміром вранці між восьмою і дев’ятою годинами кави не здатна бадьорити, оскільки в цей час в організмі природним чином зберігається високий рівень кортизолу в організмі, і кофеїн може мало що зробити. З цієї ж причини, говорить доктор Міллер, не варто пити каву між 12 і 13:00 і 17:30 та 18:30. Ідеальний час для стимулюючої чашки кави – це період ранку з 9:30 до 11:30, поділився експерт.

Найбільш істотну користь організму кава приносить у кількості від трьох до чотирьох чашок, – в більшій кількості напій не приносить ніякої користі, резюмували фахівці.

«Мета-дослідження, проведене в Гарварді з участю трохи менше 1,3 мільйона чоловік, показало: люди, які пили від трьох до чотирьох чашок кави в день, мали найменший ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Будь-хто, хто вживав п’ять або більше чашок кави в день, мав, навпаки, підвищений ризик цих хвороб. Але найбільший ризик розвитку серцево-судинних патологій був виявлений у людей, які взагалі не пили кави», – розповіли вони.