Багатьом татам та мамам здається, що їхні діти матимуть такий самий зріст, як і вони самі. Однак, нове дослідження пропонує для цього прогнозу використовувати більш точну інформацію.

Австралійські вчені з Університету Квінсленда дійшли висновку про те, що ДНК є найкращим індикатором майбутнього зросту дитини, ніж будь-які параметри її батьків, пише DailyMail.

Проведено найбільше в історії генетичне дослідження зростання, де використовувалися ДНК понад 5 мільйонів людей. Його автори припускають, що зуміли заповнити значну прогалину у розумінні того, як ті чи інші генетичні відмінності пояснюють різницю у зростанні.

80% відмінностей у зрості для людей визначається генетикою. Дослідники виявили 12 000 варіантів, які пояснюють 40% відмінностей у зростанні. Отже, з’являється можливість використання ДНК більш точного, ніж будь-коли раніше, прогнозування зросту.

В даний час зріст маленької дитини найкраще передбачати на основі середнього зросту її біологічних батьків. Але, використовуючи дані з генома, педіатри зможуть отримати більш точну оцінку. Це заспокоїть батьків, оскільки вони побачать, що діти ростуть відповідно до генетики. Також це може спричинити подальші медичні дослідження, які виявлять потенційні порушення росту на ранній стадії, коли їх можна усунути без особливих наслідків.