Кожна людина хоча б раз в житті відчувала здуття живота. Найчастіше це неприємний стан є наслідком неправильного харчування. Однак в деяких випадках воно може бути ознакою небезпечної хвороби.

За інформацією Express, здуття живота може говорити про застійну серцеву недостатність, коли серцевий м’яз не в змозі ефективно перекачувати кров по тілу. Крім здуття живота, людина часто втрачає апетит або, навпаки, набирає вагу. Серцева недостатність може привести до летального результату, тому її рання діагностика вкрай важлива.

До її основних симптомів відносять:

  • задишку після активності або в стані спокою;
  • постійне відчуття втоми;
  • швидка стомлюваність;
  • опухлі щиколотки і ноги.
Читайте також:  Багато традиційних страв для сніданку не підходять сердечникам

Також на серцеву недостатність може вказувати кашель, що посилюється вночі, хрипи, нерегулярне серцебиття, непритомність і запаморочення.

Якщо людина часто відчуває здуття живота або інші перераховані симптоми, варто звернутися до лікаря. При цьому лікарі нагадують, що серцеву недостатність не можна вилікувати, але можна уповільнити її прогресування.

Найчастіше пацієнтам рекомендують змінити спосіб життя: правильно харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок і займатися спортом. Також призначаються спеціальні ліки.