Ознаки деменції можуть бути помітні фахівцям за 10 років до встановлення фатального діагнозу. Такий висновок зробили вчені Кембриджського університету.

Можливі симптоми деменції можна розглянути задовго до того, як невролог поставить діагноз старече недоумство, встановивши одну з форм цієї хвороби. Найчастіше у пацієнтів виявляють хворобу Альцгеймера, пише TheGuardian.

І ось вчені з Кембриджу виявили, що якщо люди за 10 років до діагнозу погано справлялися з вирішенням завдань та тестів на згадку, то у них згодом спостерігалася найбільша ймовірність зіткнутися з повноцінною підступною хворобою.

Експерти вважають, що це відкриття може призвести до впровадження рутинних обстежень тих, хто наражається на найбільший ризик деменції. А в цьому випадку можуть ефективно допомогти рання терапія або включення пацієнтів до клінічних досліджень перспективних ліків. Такий висновок з урахуванням аналізу даних півмільйона жителів Великобританії від 40 до 69 років.

Крім збору інформації про стан здоров’я та різні хвороби всі учасники також проходили через серію тестів, включаючи і ті, які оцінювали їхню здатність вирішувати проблеми, пам’ять, час реакції та силу хвату. Збиралася інформація про зміни у вазі та про кількість падінь, а потім її зіставили з інформацією, яку зібрали через 10 років, особливо виділивши жертв старечого недоумства.