Наявність проблем із зором не заважає сучасним людям займатися спортом, працювати і загалом жити повноцінним життям. Можливість добре бачити забезпечують спеціальні оптичні вироби. Контактні лінзи користуються не меншою популярністю, ніж окуляри, маючи кілька важливих переваг:

 •  відсутність ефекту запотівання;
 •  зручність носіння (можуть використовуватися за будь-якої погоди);
 • естетичність;
 • забезпечення природного зору (предмети мають реальні розміри);
 • широкий спектр офтальмологічних патологій, що коригуються.

Повною мірою оцінити перераховані плюси вдасться, якщо правильно підібрати різновид виробів та придбати лінзи високої якості. Із визначенням діоптрій допоможе офтальмолог, а вдалу у всіх сенсах покупку можна зробити в інтернет-магазині https://niceoptica.com/. В розпорядженні клієнтів великий асортимент контактних лінз та розчинів для їх зберігання, а також крапель для очей за вигідними цінами та доставкою по Києву та Україні.

Різноманіття лінз дає можливість кожній людині підібрати саме ті, що підходять за усіма параметрами. Між собою оптичні вироби відрізняються за призначенням, матеріалом та особливостями носіння.

Класифікація за матеріалом

Залежно від того, які матеріали використовуються в процесі виробництва, контактні лінзи розділять на жорсткі та м’які. Перші показані при складних формах кератоконуса або астигматизму і вимагають звикання, проте тішать тривалим періодом використання та збереженням початкової форми. Крім того, на їхній поверхні повільніше накопичуються відкладення, відповідно, ризик розвитку алергічних реакцій мінімальний. Подібні лінзи бувають газонепроникними та газопроникними.

М’які оптичні вироби вважаються більш комфортними в носінні, тому дуже затребувані серед людей з короткозорістю, далекозорістю та легкими формами астигматизму.

Види за призначенням

Головна мета придбання лінз – це виправлення офтальмологічних порушень та дефектів. Корекційні вироби бувають:

 • торичними – показані при астигматизмі;
 •  асферичними;
 • мультифокальними – призначаються у разі діагностування пресбіопії;
 • сферичними – потрібні для покращення зору при гіперметропії та міопії.

У продажу можна знайти звичайні, пофарбовані та тоновані варіації.

Окрім лінз, що використовуються з лікувальною метою, існують косметичні вироби, які мають забарвлену райдужку і носяться з метою поліпшення естетики обличчя або у разі участі в тематичних заходах, наприклад, костюмованих вечірках.

Типи за режимом носіння

Орієнтуючись на рекомендації офтальмолога, ви можете підібрати контактні лінзи для:

 • повсякденного застосування – їх надягають вранці та знімають перед сном;
 •  безперервного використання – подібні лінзи можна носити, не знімаючи протягом 1 місяця;
 • пролонгованого носіння – можуть застосовуватися без зняття до 6 днів.

Також контактні лінзи відрізняються за періодичністю заміни. Оновлювати оптичні вироби потрібно раз на рік або кожні півроку, щокварталу, щомісяця, кожні 14 днів або після одноразового використання протягом дня. Який варіант буде оптимальним у тому чи іншому випадку, необхідно вирішувати після прийому в окуліста, який проведе повне обстеження очей та випише рецепт з урахуванням побажань пацієнта.

Важливо замовляти лінзи саме з тими діоптріями та іншими характеристиками (ступінь утримання вологи, киснева проникність, захист від ультрафіолету тощо), які рекомендував лікар – користуватися ними буде максимально комфортно, і здоров’я очей вдасться зберегти.

*На правах реклами