Очі, які злипаються – це не найшкідливіше, що може статися з вашим організмом через нестачу сну. Розповідаємо про інші можливі наслідки розповідаємо:

1. Утома

Все просто: без сну у організму немає сил на те, щоб функціонувати. Тому ви будете впадати в дрімоту в найнесподіваніших місцях: на нараді, в поїзді, в аудиторії. Денна сонливість – це перша ознака того, що вам потрібно лягати раніше.

Мозку необхідний сон, щоб закріпити спогади, пережити важливі події, емоції і провести «чистку» після напруженого дня», – говорить психіатр Алекс Дімітріу.

2. Перепади настрою

Брак сну призводить до підвищення рівня кортизолу – «гормону стресу». Тому після ночі за роботою ми стаємо примхливими і дратівливими, та й взагалі починаємо гостро на все реагувати.

3. Набір ваги

Вага

Коли ми не висипаємося, у нас в крові падає рівень лептину – цей гормон відповідає за відчуття ситості. Тому мозок відправляє нас на пошуки чого-небудь пожирніше і покалорийней. Ми переїдаємо і, в кінцевому підсумку, починаємо набирати зайві кілограми.

4. Галюцинація

У середні віки була така тортура: не давати людині спати. Люди починали бачити галюцинації і божеволіли. А ще через недосипання погіршується зір, з’являються провали в пам’яті і розвивається опущення верхньої повіки.

5. Хвороби серця

Хвороби серця

Так, якщо ви регулярно засиджуєтеся в соцмережах ночами, ви в зоні ризику. Гіпертонія, інфаркт, аритмія – все це супутники недосипу. Дослідження Європейського Товариства Кардіологів показує: якщо чоловік середнього віку спить менше 5 годин на день, у нього в 2 рази підвищується ризик «великих ускладнень з боку серцево-судинної системи».

6. Зниження лібідо

Який вже тут секс, коли ви засинаєте, ледь голова торкнеться подушки. А все через те, що у вас знижений рівень тестостерону. Крім того, недосип змушує організм виробляти менше сперматозоїдів. А це означає, що у вас знижуються шанси стати батьком.

7. Уповільнена реакція

Недосипання

Недолік сну викликає почуття дезорієнтації: ви можете втратити рахунок часу і навіть забути, де знаходитесь. Тому після доби неспання не можна сідати за кермо: дослідження 2017 року показує, що сонливість – це головна причина ДТП. На її частку припадає в середньому 20% всіх аварій в розвинених країнах.