Експерти програми “Їжа жива і мертва” розповіли про те, чи дійсно корисний сік чорної редьки, який широко використовується в народній медицині. Доктор медичних наук Петро Щербаков зазначив, що це засіб, який з давніх пір застосовується на Русі, дійсно має цілющі властивості, проте застосовувати його слід з великою обережністю.

Редьку часто використовують для лікування простудних захворювань, вона здатна поліпшити секрецію бронхіальних залоз, оскільки пригнічує ріст бактерій, проте коренеплід слід застосовувати в якості допоміжної, а не основної терапії. Справа в тому, що речовини, що містяться в соку редьки, дуже агресивні по відношенню до ніжної слизової ШКТ, з чого випливає, що редьку не можна використовувати людям, у яких є гастрит, виразка або інші пошкодження шлунка.

Читайте також:  Як телефонні дзвінки позначаються на роботі серця

Також багато шанувальників нетрадиційних методів лікування радять застосовувати сік редьки для лікування вугрової висипки. Що стосується лікування кашлю, то редька може бути ефективною, але за умови призначення лікарем ряду медичних препаратів. При цьому завжди слід пам’ятати про небезпеку соку для шлунка.