Точно не панікувати!

Стикаючись з подібною ситуацією, а вона трапляється досить часто, багато хто не знає, як правильно діяти. Ми вирішили вас заспокоїти і відповісти на найчастіші питання, що робити і чи варто боятися розбитого градусника.

Лікарі «швидкої допомоги» і рятувальники МНС відповідають, що боятися не варто: У градуснику знаходиться 2 г ртуті, і цієї кількості замало, щоб принести істотну шкоду вашому здоров’ю.

Тому не бійтеся і просто правильно зберіть ртуть. Зробити це можна, зателефонувавши в МНС або в спеціальні платні послуги, яких досить багато, але виклик буде коштувати досить дорого, від 1000 грн. і вище. Другий варіант – МНС. Фахівці детально розкажуть вам, як правильно зібрати ртуть.

Як зібрати:

  • Виведіть з приміщення маленьких дітей, вагітних жінок, хворих тварин і всіх, хто може перешкодити, і закрийте двері кімнати. Одягніть гумові рукавички. Якщо є респіратор, бахіли або марлева пов’язка, їх теж можна надіти.
  • Знайдіть банку з щільною кришкою і наповніть її водою.
  • Зберіть осколки розбитого градусника і помістіть їх в банку з водою. Робити це можна за допомогою аркуша паперу і невеликий пензлики (просто змахувати кульки пензлем на папір) або, в крайньому випадку, вологого ватного диска. Дрібні кульки також можна зібрати на скотч.
  • Всі кульки потрібно скинути в банку з водою, а потім ще раз оглянути поверхню, освітивши її ліхтариком. Якщо ртуть залишилася, вона почне світитися.
  • Коли зберете все, банку потрібно щільно закрити, а підлоги в кімнаті і всі поверхні, де була ртуть, промити розчином марганцівки. (Якщо марганцівки немає, то можна хлоркою). Помити підлогу краще кілька разів на день, а вікно тримати відкритим протягом доби.
  • Банку потрібно залишити (на балконі, наприклад). Через 2-3 дні служби МНС приїдуть і заберуть її для утилізації. Викидати її на смітник або в сміттєпровід не можна, також не можна зливати її вміст в каналізацію.

Служби МНС зобов’язані зробити необхідні виміри вмісту парів ртуті в повітрі. Для цього потрібно буде зробити повторний дзвінок через кілька днів.

Важливо:

  • Не підмітати ртуть віником: кульки розіб’ються, перетворившись в пил, і зібрати їх буде дуже складно.
  • Не збирати її пилососом: частинки осядуть на деталях пилососа.
  • Не створювати в квартирі протяг.