Серед різних солодощів для серця найбільш корисний темний шоколад. Згідно з проведеними дослідженнями, він знижує ризик засмічення зайвим кальцієм судин на 32%, а ризик розвитку ішемії серця – на 57%.

Експерти журналу Focus перерахували продукти, що знижують ризик серцевого нападу в два рази.

На думку фахівців, для запобігання кризу необхідно регулярно включати в харчовий раціон оливкова олія, зелений чай, часник і помідори. Також благотворно на серцево-судинну систему впливають бобові, цільнозернові, ягоди, горіхи, авокадо, риба і листові овочі.

Зокрема, помідори, оливкова олія і ягоди позитивно позначаються на серці за рахунок антиоксидантної дії. Крім того, вони усувають запальні процеси і знижують рівень холестерину ЛПНЩ. Зелені листові овочі багаті вітамінами і мінералами, які покращують функцію судин і їх гнучкість.

Що стосується часнику, то, як відзначають експерти, цей овоч має інгредієнт алліцин, який, в свою чергу, знижує кров’яний тиск і рівень холестерину.

Також він сприяє зниженню ризику утворення тромбів. Авокадо, мигдаль і риба завдяки вмісту мононенасичених жирних кислот корисні для серця.