«Вагінальний кандидоз» або просто «молочниця» – біда представниць прекрасної статі. Кожна четверта жінка на Землі страждає цим неприємним захворюванням, і кожна друга з хворіючих схильна до постійних рецидивів з причини неправильного лікування.

Під діагноз «хронічний кандидоз» потрапляє жінка, у якої 3 і більше загострень на рік. Такі пані і зовсім перестають лікуватися, через деякий час, так як звикають до постійного дискомфорту і не бачать загрози для здоров’я, вважаючи себе цілком здоровими.

Звичайно, «молочниця» – це не венеричне захворювання, природа його зовсім інша, підступні грибки роду Candida захоплюють жінку в полон, коли вона цього зовсім не чекає. Літня відпустка, в якій рецидиви «молочниці» розвиваються особливо часто, – яскравий тому приклад.

Багато жінок зараз впізнають себе. Здавалося б, відпочинок на морі, нові знайомства і запаморочливі перші романи п’янять сильніше місцевого вина, відчуття щастя не покидає ні на хвилину. Все так добре йде, як раптом … як грім серед ясного неба … ВІН звинувачує вас у тому, що ви заразили його чимось, метаючи в вашу сторону принизливі та образливі слова … Ляскання двері і на цьому все. Ще один курортний роман закінчився, не встигнувши початися.

На жаль, я часто чую такі історії від моїх пацієнток. Перелякані, заплакані жінки біжать до гінеколога, в паніці переказують невдалу відпустку, завершуючи свій монолог єдиним питанням: «Доктор, що мені робити?».
Справа в тому, що, коли грибок Candida потрапляє на геніталії чоловіки, починається легкий запальний процес, який закінчується через короткий час. Цей збудник не може тривало жити на чоловічих статевих органах, так як відсутні необхідні умови середовища, і незабаром гине. Але і цього часу чоловікові цілком вистачає, щоб серйозно злякатися за здоров’я свого головного органу і втекти від «брудної» жінки, виблискуючи п’ятами.

Своїм пацієнткам я завжди намагаюся пояснити, що уникнути таких неприємних ситуацій можна. Жінки, нерідко страждають регулярними загостреннями молочниці, перед відпусткою повинні обов’язково відвідати гінеколога і проконсультоватися у лікаря на предмет питання відновлення корисних лактобактерій, які здійснюють основний захист мікрофлори піхви від більшості патогенних агентів. За типом застосування вони поділяються на 2 типи, для перорального застосування та місцевого застосування. Пероральні препарати відрізняються тривалістю прийому, це не дуже зручно напередодні відпустки. Своїм пацієнткам я рекомендую натуральний за складом препарат для місцевого застосування Епіген інтим. Він створює сприятливе середовище для корисних лактобактерій і швидко усуває прояви молочниці, такі як свербіж і печіння.

Слід пам’ятати про таких поширених факторах, що провокують розвиток молочниці, як зміна клімату, тривале носіння мокрого купальника і тісної синтетичної білизни, прийом алкоголю та незвичної їжі. Зрозуміло, що уявити собі відпочинок без цього практично неможливо, тому без своєчасної додаткової підтримки свого організму не обійтися.

Яскравого і романтичного відпочинку вам, дорогі жінки!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НЕБАГАТІ ЧОЛОВІКИ – НАЙКРАЩІ КОХАНЦІ

ЧОЛОВІКИ ЦЕ СЛАБКА СТАТЬ – ДОВЕДЕНО НАУКОЮ!