Сир , молоко і кефір – найбільш затребувані продукти на столі в українців. І саме про них останнім часом з’являється багато суперечливої ​​інформації. Медики вирішили розставити крапки над « i » і відокремити факти від вигадки.
 
Кефір
 
У тому , що цей кисломолочний напій корисний , не сумнівається ніхто. Особливо цінний кефір тим , що в ньому містяться не тільки кальцій і фосфор (ці цінні для скелета , мозку і нервової системи елементи є і в інших продуктах) , але й органічні кислоти , які сприяють їх засвоєнню. Тому склад кефіру вважається найбільш збалансованим.
 
Популярна омана криється в тому , що стаканчик кефіру норовлять випити перед сном. Тим часом , подібна звичка може призвести до розвитку безсоння , так як до складу цього напою входять речовини , які надають збудливий ефект на нервові клітини.
 
Пити кефір потрібно не пізніше ніж за дві-три години до сну. За словами лікарів , це не тільки корисніше з точки зору гігієни сну, але і дозволяє краще засвоюватися кальцію .

Читайте також:  Рак швидше росте під час сну

Молоко
 
Молоко насичене вітаміном А , корисним для зору і здоров’я шкіри , і вітаміном D , необхідним для міцних кісток і захисту від ультрафіолету. Також до складу цього напою входить цінна фолієва кислота.
 
Правда , часто можна почути думку про те , що молоко не потрібно пити дорослим людям , тому що з віком організм втрачає здатність засвоювати лактозу і розвивається непереносимість .
 
На думку лікарів , це міф і не більше. Непереносимість молока , через який у людей виникають метеоризм , здуття і болю в шлунку , а також діарея , є генетичною особливістю , яка ніяк не пов’язана з віком. Якщо в дитинстві ви пили молоко без проблем , то відмовлятися від цього напою з роками не варто. І навіть у випадку непереносимості лактози в раціоні повинні бути присутніми молочні продукти , такі як кефір , ряжанка , кисле молоко, творог і сир , переконані фахівці.

Читайте також:  Лікар назвала найкращі продукти для природної детоксикації організму

Сир
 
У сирі багато білка , причому його протеїни допомагають організму протистояти вірусам і бактеріям . Так що шматочок сиру в сезон застуд і грипу – прекрасний помічник вашому імунітету .
 
Помилка в тому , що сир багато хто сприймає як обов’язковий елемент білкової дієти і активно заїдають сиром голод. У той час як схудненню це абсолютно не сприяє.
 
100 – грамовий шматочок сиру «важить » приблизно 350 ккал. До того ж багато сирів практично наполовину складаються з жиру . Так що не дивуйтеся , якщо від звички перекушувати сиром у вас може почати рости талія. Цей продукт – для помірного споживання.

Читайте також:  Дієтолог назвала несподівані властивості абрикосів

Йогрут
 
У наш час навіть школярі знають , що йогурти містять корисні для мікрофлори кишечника бактерії. Але справа в тому , що слина і шлунковий сік згубно діють на бактерії , так що , в кінцевому підсумку , в шлунково -кишковому тракті приживається вкрай мала їх кількість.
 
Корисний йогурт лише тоді , коли кількість мікроорганізмів у ньому становить не менше 107 колоній на 1 г продукту , пояснюють експерти . До таких видів йогуртів відносяться продукти , що не містять підсолоджувачів і консервантів , з невеликим ( не довше за місяць) терміном зберігання.