Авітамінозом страждають любителі жорстких дієт, і ті , хто харчується неповноцінно .

Бери – бери

Бери – бери – хвороба , яка виникає , коли в організмі людини не вистачає вітаміну В1 .

Основні симптоми бери – бери : втрата ваги , болі в тілі , слабкість , церебральні порушення , переривчасте серцебиття , параліч серця. При несвоєчасному лікуванні бери – бери може привести до смертельного результату.

Довгий час епідемія бери – бери бушувала в Азії. Як би це не було парадоксально , але хвороба бери – бери вражала тільки багаті верстви населення , а біднякам хвороба була не відома. Було зрозуміло , що хвороба розвивається внаслідок нестачі поживних речовин , але лікарі були спантеличені тим, що не могли зрозуміти , чому виникає хвороба . Адже , люди , які могли дозволити собі різноманітне харчування ставали жертвами бери – бери , а бідняки , які погано харчувалися і їли недостатньо , ніколи не хворіли бери – бери.

Пізніше з’ясувалося , що бери – бери виникає при недостатній кількості тіаміну (вітамін В1 ) , який міститься в лушпинні зернових. Багаті люди усередині промивали рис , і змивали лушпиння , разом з лушпинням змивався вітамін В1 . Бідняки не очищали рис , тому споживали необхідну кількість тіаміну.

При вживанні тільки білого хліба може розвинутися бери – бери , тому сьогодні при виготовленні білого хліба , виробники додають у нього тіамін .

У сучасному світі бери – бери часто зустрічається у людей , які страждають алкоголізмом, тому, що їх організм не здатний засвоювати вітамін В1 .

Пелагра

Після того , як була відкрита Америка , також була відкрита така культура , як кукурудза , яка вирощувалася місцевими аборигенами , і швидко стала популярною по всьому світу. Перед вживанням тубільці поливали кукурудзу соком лайма , але європейцям не сподобався цей неприємний смак, тому запозичили тільки кукурудзу. Разом з збільшеною популярністю кукурудзи поширилося таке захворювання , як пелагра .

Основні симптоми пелагри : розлад шлунку , деменція ( недоумство) , і смертельний результат. Люди думали , що кукурудза – токсична, але ніхто не міг пояснити , чому пелагра не уражає тубільців. Пізніше з’ясувалося , що навіть , не дивлячись на те , що кукурудза багата вуглеводами , в ній не вистачає вітаміну В3 ( ніацин ) . Лайм містить ніацин , тому корінні жителі Америки не страждали пелагрою .

Сьогодні пелагра зустрічається в найбідніших регіонах світу , особливо в тих місцях , де недостатньо продуктів харчування. І куди доставляється необроблена кукурудзяна мука .

Дефіцит біотину

Недолік біотину викликаний дефіцитом вітаміну В7 в організмі людини.

Симптоми нестачі біотину : висипи , втрата волосся , анемія , і різні психічні стани , такі , як галюцинації , сильна сонливість , депресія.

Вітамін В7 міститься в таких продуктах , як : м’ясо , печінка , арахіс , в деяких овочах.

Нестача вітаміну В7 зустрічається рідко , але нещодавно трапилася спалах даного відхилення серед спортсменів. Серед бодібілдерів стало популярним споживати сирі яйца. А один з білків , який міститься в сирому білці , пов’язує вітамін В7 і організм не може вбирати даний вітамін , що призводить до дефіциту біотину . При термічній обробці даний білок стає неактивним.

Вагітні часто страждають дефіцитом біотину , тому, що організм активно використовує вітамін В7 . Тому вагітним потрібно вживати вітаміни, що містять біотин.

Цинга

Вперше цинга була помічена серед моряків , тому, що харчувалися тільки нешвидкопсувними продуктами : засолене м’ясо , сухарі. Моряки рідко їли фрукти і овочі , тому хворіли цингою.

Симптоми цинги : загальмованість , горбкуватий висип на шкірі , кровоточивість ясен , втрата зубів , лихоманка .

Стародавні лікарі лікували цингу різними травами. У 18 столітті для лікування цинги використовували конину і цитрусові , а британські моряки вживали лайм. Також , ці продукти відомі своїм змістом вітаміну С.

Сьогодні на цингу хворіють рідко , лише ті люди , які їдять одноманітні продукти.

Рахіт

При рахіті м’язи і кістки стають м’якими , тому виникають незворотні деформації в організмі людини. Найчастіше на рахіт хворіють діти , які погано харчуються або не виходять з дому (розвивається нестача вітаміну D). У сучасному світі на рахіт хворіють тільки в регіонах з недостатнім харчуванням.

Рахіт розвивається при дефіциті кальцію або вітаміну D в організмі людини. Вітамін D потрібен для того , щоб кальцій вбирався в кістки і зміцнював їх. Вітамін D міститься в багатьох продуктах , але може бути активізованим тільки за допомогою сонячного світла.

Останнім часом трапилася невеликий спалах рахіту , пов’язаний з тим , що діти не виходять на вулицю.

Недолік рибофлавіну

Недоліком рибофлавіну страждають при недостатньому харчуванні і ті , хто страждають алкоголізмом .

При дефіциті рибофлавіну виникають наступні симптоми: яскраво-рожевий язик , потріскані губи , набряк гортані , запалені очі , низький рівень кров’яних тілець. Може виникнути кома і смерть.

Рибофлавін міститься в таких продуктах , як м’ясо , яйця , молоко , гриби , зеленолістовие овочі.

Вітамін В2 всмоктується через печінку, тому у алкоголіків рибофлавін не засвоюється.

Нестача вітаміну В12

Спочатку дефіцит вітаміна В12 діагнозувався як симптом аутоімунного захворювання. Нестача вітаміну В12 викликає поступове руйнування спинного мозку , і потім повільне руйнування головного мозку. Що призводить до психічних розладів : втома , дратівливість , депресія , погіршення пам’яті . Коли хвороба прогресує кілька років , з’являються різні манії і психоз. Збиток, нанесений браком вітаміну В12 незворотній.

Вітамін В12 міститься в м’ясі , молочних продуктах , яйцях. В організмі людини вітамін В12 накопичується в печінці , і зберігається там кілька років.

У групі ризику знаходяться жителі країн, що розвиваються , які їдять занадто мало тваринної їжі , і радикальні вегетаріанці.