Хочете прожити довше – їжте помідори! Вчені заявили про те, що в томатах міститься велика кількість речовин, здатних сповільнювати процес клітинного старіння і покращувати захисні функції імунної системи.

“Безумовно, відмовлятися від інших овочів не варто. Однак томати слід включити в повсякденний раціон-це найкраща профілактика найнебезпечніших захворювань”, – констатували дослідники.

Головна цінність томатів – антиоксидант лікопін, який міститься в них. Далеко не одне наукове дослідження засвідчило здатність цього компонента захищати людський організм від різних форм раку – раку легенів, підшлункової залози, шлунка, рота, товстої кишки і молочної залози. Відомі й інші дані: люди з високим вмістом лікопіну в крові на 26% рідше страждають від інсульту, а смертність в цій групі нижче на 37%.

Термічна обробка не вбиває корисні якості томатів, як це відбувається з рослинними продуктами. Навпаки, концентрація цінних мікроелементів стає більшою через випаровування води. Тому від приготованих помідорів часто можна отримати навіть більше користі, ніж від сирих. А в поєднанні з жиром, наприклад, оливковою олією, лікопен краще засвоюється – для організму подібне поєднання працює як «еліксир молодості».

Раніше ми писали про те, який простий і доступний продукт ідеально підходить для захисту від інсульту.

Джерело: МедікФорум