Багато трав багаті біоактивними компонентами, які мають властивості антиоксидантів. Вони мають здатність стримувати ріст ракових клітин і навіть викликати їх загибель. Дізнайтеся і ви багатий список трав, які можуть дати хороший бій раку!

bestherbalhealth.com
Які цілющі трави вбивають ракові клітини

Трави нам відомі переважно як приправи і прянощі, які надають смак і аромат будь-якій страві. А ще трави з давніх часів цінувалися не лише приємний запах, а й за лікувальні властивості. І тепер, коли сучасна наука знову звертається до природи, люди заново відкривають для себе рецепти наших предків. Численні дослідження підтверджують, що звичні нам трави можуть боротися з серйозними захворюваннями, в тому числі і раком.

1. Чебрець (чебрець)

Цей ароматний родич м’яти використовується не тільки в кулінарії, але і в лікуванні. Так, одне з досліджень виявило, що ефірна олія чебрецю надає згубну дію на карциному легенів і простати, а також на клітини раку грудей. Важливу роль у цьому відіграє карвакрол – з’єднання, яке міститься в тим’яні.

2. Розмарин

Розмарин широко використовується в іспанській, французькій та італійській кухні, і має властивість покращувати пам’ять. Дослідження показують, що він також допомагає в лікуванні раку. Ця рослина містить такі корисні компоненти, як карнозинова і розмаринова кислоти.

Вони допомагають стримувати ріст і розвиток ракових клітин при карциномі легенів, простати і печінки, хронічному мієлоїдному лейкозі, аденокарциномі легенів і простати. А ще екстракт розмарину може уповільнювати розвиток деяких видів раку, викликаних хімічним впливом.

3. Шавлія

Шавлія цінується за м’ятний присмак і пікантний аромат, але при цьому теж може боротися з раком. Як виявилося, ця рослина викликає загибель ракових клітин і знижує ріст клітин меланоми, карциноми кишечника і гепатоцелюлярної карциноми. У шавлії міститься багато біологічно активних і корисних речовин. З них особливо ефективно бореться з раком урсолова кислота.

4. Петрушка

Петрушка – ще одна відома рослина з вираженими протираковими властивостями. Міристицин , який міститься в ній здатний пригнічувати рак, викликаний бензапіреном – отруйною речовиною, що утворюється в тютюновому димі, смаженому м’ясі і копчених продуктах.

Дослідження на тваринах показали, що міристицин може стримувати утворення пухлини в легенях на 65% і пухлини в животі на 31%. Корисні властивості цього з’єднання походять від його властивості активувати детоксифікуючий фермент під назвою глутатіон-S-трансфераза.

5. Листя каррі

Листя каррі широко використовуються в індійській кухні, але, крім цього, ще й використовуються в медичних цілях. Ця трава діє як інгібітор протеасоми і завдяки цьому може викликати загибель ракових клітин.

Протеасоми – це клітинні комплекси, які руйнують білки. Дослідження виявили, що інгібітори протеасоми вибірково знищують ракові клітини, а також роблять клітини пухлини більш чутливими до хіміотерапевтичних препаратів.

6. Базилік священний

Базилік священний здавна цінується в Аюрведі за свої лікувальні властивості. В цій потужній траві містяться такі корисні компоненти, як евгенол, розмаринова і карнозинова кислоти і апігенін, які допомагають боротися з раком. Базилік підвищує активність антиоксидантів і запобігає руйнування ДНК від радіації. А ще він пригнічує утворення нових пухлин і стимулює смерть хворих клітин.

7. Брахмі

Брахмі, або Бакопа Моньє, також традиційно застосовується в Аюрведі. Такі компоненти, як бакопасид Е і бакопасид VII, одержувані з рослини, надають токсичний ефект на клітини таких видів раку, як злоякісна гліома, аденокарцинома кишечника і рак грудей. Дослідження на тваринах показали, що ці сполуки значною мірою пригнічує розвиток саркоми і раку сполучної тканини.

8. Ашвагандха

В ашваганхді багато антиоксидантів, які мають здатність боротися з раком. Такі активні компоненти, як вітаферин, вітанолід і вітанон, що містяться в рослині, показали свою ефективність проти різних видів раку. Зокрема, вітаферин А здатний пригнічувати розвиток раку грудей і В-клітинної лімфоми.

9. Сандживані

Сандживані – ще одна рослина, яка застосовується в Аюрведі завдяки його медичним властивостям. Лабораторні дослідження виявили, що екстракт рослини здатний зупиняти зростання ракових клітин. Він затримує фрагментацію ДНК, забезпечує антиоксидантний захист і перешкоджає генним пошкодження таким канцерогеном, як метилізоціанат.

Досліди на тваринах показали, що він також знижує розвиток шкірних пухлин. Такі протиракові властивості мають флавоноїди, які містяться в сандживані.

10. Гудучі

Гудучи, або тіноспора серцелиста, традиційно застосовується для поліпшення пам’яті і здібності до навчання. Але, крім того, ця рослина виявляє потужні протиракові властивості. У дослідженнях на тваринах було виявлено, що вона має превентивний ефект на хімічно індуковані види раку печінки.

Гудучі відбиває пошкодження, що наносяться клітинам печінки, і підвищує рівень антиоксидантів і детоксифікуючих ензимів. Досліди на мишах показали його здатність стримувати розвиток шкірних пухлин і сповільнювати ріст пухлин при лімфомі Дальтона.

Трав’яні препарати не можуть замінити стандартного лікування

Перераховані вище трави показали дуже потужний протираковий потенціал і можуть застосовуватися в якості альтернативного лікування раку. Однак дослідження по них знаходяться поки на своїй початковій стадії, або проводилися тільки на тваринах. Перш, ніж дані методи лікування стануть частиною офіційної медицини, повинні бути проведені широкомасштабні дослідження на людях.

Тому вам слід порадитися з лікарем про необхідність і дози цих трав’яних препаратів при лікуванні вашого випадку. Враховуючи ж явно виражені протиракові властивості вказаних трав, ви можете застосовувати їх в превентивних цілях.

Пам’ятайте: не починайте приймати нові препарати без дозволу лікаря, особливо, якщо ви вже проходите лікування. Вони можуть впливати одна на одну і створювати небажаний ефект.

Джерело: HeadInsider