Посмикування м’язів очних повік у багатьох випадках є нешкідливим процесом, але також може бути ознакою серйозних фізичних проблем.

Якщо посмикування повік, виникнувши, не минає протягом кількох тижнів і тим більше має тенденцію частішати, слід проконсультуватися з цього приводу з лікарем і за необхідності перевірити фізичні причини. У деяких випадках посмикування м’яза століття також може бути ознакою серйозних захворювань, розповів журнал Focus (Німеччина).

Ознака високого артеріального тиску. Якщо кров’яний тиск підвищується, пульсуючий кровоносний судина може дратувати очний нерв, і слідом за цим починає сіпатися повіка. Людям, у яких спазмують повіки, аж ніяк не зайвим перевірити свій АТ. Коли кров’яний тиск є високим, це може мати серйозні наслідки, такі як серцева недостатність або інсульт.

Ознака вигоряння. Коли організм перебуває у стані стресу, кров’яний тиск підвищується. Воно, як уже було сказано, сприяє тремтінню повік.

Ознака дефіциту магнію. Магній підтримує функцію м’язів і його нестача може викликати неконтрольовані м’язові спазми.

Ознака захворювання щитовидної залози. Щитовидка виробляє гормони Т3 і Т4, які, крім іншого, впливають зростання нервової системи, регулюють температуру тіла, беруть участь у метаболічному процесі. Якщо заліза виробляє їх дуже багато, це може виявлятися тахікардією, нервозністю або посмикуванням м’язів.

Ознака алкоголізму. Зловживання алкоголем може призвести до незворотного пошкодження головного мозку. Якщо нерви перестають правильно передавати сигнали, це може виявлятися, серед іншого, у неконтрольованому треморі. Посмикуватися і тремтіти може практично будь-яка ділянка тіла, у тому числі повіки.