Високий вміст сечової кислоти збільшує ризик небезпечної серцевої патології – миготливої аритмії або фібриляції передсердь.

Сечова кислота – це хімічна речовина, що виробляється, коли організм розщеплює пурини. Ці речовини містяться у великих кількостях в алкоголі (особливо в пиві), і в таких продуктах як червоне м’ясо, бекон, субпродукти, деякі морепродукти, включаючи рибу (сардини, оселедець). Проблема підвищеного рівня сечової кислоти найбільш відома своїм зв’язком з подагрою та камінням у нирках.

Однак останнім часом дослідники все частіше говорять про те, що підвищений вміст сечової кислоти також асоціюється зі схильністю до гіпертонії, діабету і серцевих захворювань. Недавнє дослідження показало, що надлишок сечової кислоти впливає на схильність до фібриляції передсердь. Цей різновид серцевої аритмії є однією з найчастіших причин інсульту, пише Nature.

Вчені дійшли висновку, що високий рівень сечової кислоти в середньому віці може значно збільшити ризик серйозної серцевої аритмії у наступні десятиліття навіть у людей, які не входять до групи ризику.

Дослідники проаналізували дані понад 330 тисяч осіб, зібраних за 26 років спостережень. Випробувані віком від 30 до 60 років не мали серцево-судинних захворювань на момент включення. У них за допомогою аналізу крові вимірювався рівень сечової кислоти, і виявилось, що ризик фібриляції передсердь у людей ставав більш значним у міру її збільшення.

«Підвищений рівень сечової кислоти збільшував ризик аритмії навіть у учасників, у яких не розвинув високий кров’яний тиск, діабет, ішемічна хвороба серця або серцева недостатність протягом періоду спостереження. Це означає, що сечова кислота може діяти не лише через кардіометаболічні механізми, підвищуючи ризик фібриляції передсердь, а й чинити прямий вплив на розвиток аритмії через інші механізми», – констатували фахівці.

За їх словами, необхідно зрозуміти, чи може зниження рівня сечової кислоти знижувати схильність до фібриляції передсердь.