Американські неврологи змогли встановити, чому виникає залежність від алкоголю, і що змушує тих, хто «зав’язав» зриватися і знову починати пити навіть після тривалого утримання. Про висновки фахівців з цього приводу повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Дослідники використовували фруктових мушок як модель алкоголізму в живому організмі. У комах, яких спочатку привчили споживати алкоголь, вчені відключали гени, імовірно беруть участь у формуванні алкогольної залежності. Таким чином фахівці виявили особливі здібності у гена Notch.

За словами авторів дослідження, цей ген бере участь у дії сигнальної мережі, в якій задіяний D-2-подібний рецептор, який розпізнає нейромедіатор дофамін, що відповідає за відчуття задоволення. Як відзначили біологи, даний рецептор не тільки викликає у тварини приємні почуття, але також відповідає за пам’ять про досвід. Саме він виявляється відповідальним за формування залежності, переконані вчені.

Вони виявили, що після прийняття спиртного і впливі алкоскладових на Notch в загальній сигнальній системі відбувається заміна однієї амінокислоти, і це в тому числі впливає на D-2-подібний рецептор. Іншими словами, потрапляння алкоголю в організм відразу ж пробуджує пам’ять про відчуття, пов’язаних з випивкою.

Вчені відзначили: щоб активізувати пам’ять, людині достатньо одного келиха вина. Якщо після цього припинити випивати, механізм пробудження пам’яті стихне – на таке згасання потрібно приблизно годину.

«Після трьох склянок з годинною перервою між ними пам’ять про досвід не повернеться до норми і за добу», – відзначили дослідники.
Саме в цій послідовності вони і бачать фізіологічні механізми залежності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК СПИРТНЕ ВПЛИВАЄ НА МОЗОК: НОВІ ДАНІ

ЩО БУДЕ, ЯКЩО ПЕРЕСТАТИ ПИТИ АЛКОГОЛЬ?