Китай не один рік був лідером за чисельністю населення – як через високу народжуваність, так і через високу тривалість життя. Експерт із традиційної китайської медицини професор Лі Цзюньї розкрив основні національні принципи збереження молодості та здоров’я.

Харчування

Раціон китайців багатий продуктами з сої та бобів, овочами, рибою, грибами та водоростями. Наприклад, овочі здатні забезпечувати організм необхідними мінеральними речовинами, вітамінами та антиоксидантами. Більше того, більшість овочів мають низький глікемічний індекс. Чи рекомендує їсти менше жирної, солоної та солодкої їжі, а також споживати більше фруктів, злакових та води.

Голкорефлексотерапія

За теорією традиційної китайської медицини, внутрішні органи людини пов’язані із зовнішнім середовищем, а також між собою за допомогою меридіанів: по них відбувається рух енергії ци. Вона може впливати на стан здоров’я та якість зв’язку зі світом. Циркуляцію енергії ци в організмі, на думку китайських медиків, можна відновити за допомогою голкорефлексотерапії. У Китаї дуже популярна превентивна голкорефлексотерапія для профілактики інсульту, сезонних застудних захворювань, а також підвищення імунітету та уповільнення процесів старіння, пише Psychologies.

Фізична активність

Ранок багатьох китайців починається з дихальної гімнастики цігун. Увечері практично всі вибираються на прогулянку, пограти у бадмінтон чи настільний теніс.

Режим праці та відпочинку

Ще в давнину даоські аскети, які прагнули досягти довголіття, вважали, що існує тісний зв’язок між довгим життям та розумним щоденним плануванням праці та відпочинку. При цьому, якщо режим дня порушується, може виникнути ризик психічних розладів та збоїв у роботі внутрішніх органів.

Життєва позиція

Сучасний спосіб життя неможливо без різних стресових ситуацій. Але кожна людина реагує на них індивідуально. Лі зазначає, що кожному необхідно навчитися оптимізму. За його словами, всі довгожителі вміють насолоджуватись життям, дивлячись на світ позитивно.