В силу того , що кава містить речовини певного спектру дії на організм , вживання цього напою має співвідноситися з часом , встановили фахівці. Дослідники з Великобританії прийшли до висновку , що найбільш оптимальним для кавування є період з 9.30 до 11.30 години ранку.

За словами одного з авторів дослідження , нейробіолога з Медичного університету збройних сил в Меріленді Стівена Міллера кофеїн, що міститься в ароматному напої взаємодіє при попаданні в організм людини з гормоном кортизолом . Така взаємодія небажана , тому каву краще пити в той час , коли рівень кортизолу в організмі низький .
 

« Гормон кортизол , що забезпечує відчуття бадьорості , досягає дуже високого рівня в організмі відразу після пробудження , але вже через годину починає опускатися , – пояснив експерт. Це ідеальний час для порції кави , яка простимулює вироблення кортизолу і не викличе звикання до кофеїну ».

Справа в тому , що в ході спостережень медики помітили таку особливість: люди , які пили каву з 8 до 9 ранку ( коли рівень кортизолу в організмі високий ) , – швидше звикали до кофеїну , і починали потребувати його більшої кількості. Водночас вживання кави в такий час , коли кортизол йшов на спад , не викликало неприємного ефекту звикання , і люди не прагнули заварювати більш міцну каву. Тому, вважають медики , не потрібно відразу ж після пробудження хапатися за чашку з кавою , розраховуючи , що це допоможе прокинутися. Краще почекати трохи і випити пізніше – це дасть кращий ефект і не зашкодить здоров’ю .
 
Крім того, що виробництво гормону кортизолу різко виростає вранці , такий же максимальний стрибок спостерігається в обідній час і в період від 5.30 до 6.30 години вечора. У ці тимчасові проміжки медики також рекомендуються відмовитися від вживання кави , замінивши її на який-небудь інший напій .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
П’ЯТЬ ЧАШОК КАВИ НА ДЕНЬ МОЖУТЬ СПРОВОКУВАТИ ОЖИРІННЯ

ЛІКАРІ СКАЗАЛИ, ЩО КРАЩЕ ПИТИ В ТРАВНЕВУ СПЕКУ