Важливість щорічних оглядів очей виходить далеко за межі простої перевірки зору. Це також необхідно для того, щоб зберігати своє здоров’я якнайдовше, стверджують фахівці. Вони назвали три причини, через які важливо регулярно відвідувати офтальмолога.

Раннє виявлення короткозорості

Близорукість (міопія) розвивається не тільки у дорослих, а й у дітей. Крім того, кількість дітей, у яких прогресує це захворювання, швидко зростає. Планування щорічних оглядів очей – найкращий спосіб оцінити ризик розвитку міопії у будь-якому віці. При ранньому виявленні можна вжити заходів щодо контролю захворювання, уповільнити його прогресування та знизити ризик серйозних проблем із зором.

Запобігання глаукомі

Глаукома – це хвороба органів зору, спричинена підвищенням внутрішньоочного тиску, яка може призвести до сліпоти. Захворювання дуже підступне, оскільки спочатку часто немає ніяких симптомів.

Раннє виявлення високого тиску очей та інших факторів ризику глаукоми можливе тільки при регулярних оглядах очей. Звичайна перевірка зору практично нічого не робить для виявлення або запобігання глаукомі, пише портал All About Vision.

Виявлення інших проблем зі здоров’ям

Деякі пацієнти вперше дізнаються про свої серйозні стани та захворювання, такі як діабет, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, при огляді очей. Під час комплексного огляду офтальмолог може оцінювати стан кровоносних судин сітківки, які є добрим предиктором стану кровоносних судин по всьому тілу. Ознаки діабету та високого рівня холестерину також видно за змінами в органах зору.

Крім того, регулярні перевірки очей особливо важливі для людей з діабетом і тих, хто має ризик розвитку цієї хвороби (через ожиріння, сімейний анамнез або інші причини). Справа в тому, що ця група людей схильна до ризику розвитку діабетичної ретинопатії (ушкодження сітківки ока, яке виникає при цукровому діабеті).