Якщо ви хочете схуднути або знизити тиск, а заразом покращити показники цукру в крові – подумайте про те, щоб включити в раціон арахіс. Група дослідників з Техаського технологічного університету (США) та Університету Південної Австралії виявила, що вживання злегка підсоленого арахісу двічі на день перед їжею призводить до зменшення ваги, зниження артеріального тиску та здоровішого рівня глюкози в крові натще.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Nutrients. Вчені спостерігали за двома групами дорослих австралійців із помірним чи високим ризиком розвитку діабету другого типу. П’ятдесят учасників контрольної групи уникали вживання будь-яких горіхів чи горіхової олії. Інша група, до якої входили 57 осіб, з’їдала 35 грамів смаженого арахісу, що слабо солоний, двічі на день за 30 хвилин до їжі.

Читайте також:  Як впливають на організм овочі та фрукти певних кольорів

Через півроку дослідники виявили, що в обох групах у учасників знизилася вага (показники були практично однакові) та покращилися показники рівня цукру в крові. При цьому у тих, хто вживав арахіс, відзначався нижчий артеріальний тиск, ніж контрольна група.

“Наше дослідження показало, що арахіс з високим вмістом корисних ненасичених жирів справді може сприяти зниженню ваги”, – каже один із авторів дослідження, доцент кафедри харчових наук Техаського технологічного інституту Крістіна Петерсен. Також вона пояснює можливу позитивну дію арахісу на артеріальний тиск.

За словами фахівця, слабосолона арахіс – продукт з низьким вмістом натрію, в його порції всього 90-100 мг натрію. В арахісі багато аргініну – амінокислоти, яка сприяє розширенню кровоносних судин та зниженню артеріального тиску. Ще це чудове джерело магнію – мінералу, що допомагає регулювати кров’яний тиск. Серед інших корисних властивостей арахісу – велика кількість білка та клітковини.

Читайте також:  Зловживання сіллю підвищує рівень гормону стресу в організмі