Зустрітися з одним і випити пива – звичний для багатьох спосіб проведення дозвілля. Люди п’ють пиво щодня, навіть не підозрюючи, що поступово стають залежні від нього. Особливо небезпечне пиво для підлітків, так як у них алкогольна залежність розвивається значно швидше.

Ознаки залежності від пива
  • Потреба випивати щодня літр пива (деякі вказують на кількість 0,5)
  • Дратівливість і агресивність при відсутності доступу до пива
  • Вживання пива вдень або вранці
  • Зміна рис обличчя, одутлість, мішки під очима
  • «Пивний живіт», абдомінальне ожиріння, гінекомастія, варикозне розширення вен

Віддаленим наслідком пивного алкоголізму є так зване «пивне серце», «баварське серце». Вперше воно було описано німецьким доктором Боллінгера, який вивчав трупи робітників з пивоварного заводу. Характерна особливість серця любителя пива зі стажем – розширені камери і потовщені стінки. Незважаючи на збільшені розміри, нерідко в два рази, таке серце не може працювати ефективно, так як його міоцити позбавлені більшої частини своїх енергетичних станцій – мітохондрій. Тому людина з пивним серцем відчуває себе слабкою і страждає від задишки.

Читайте також:  Что нужно знать про капли Имупрет

жіночий алкоголізм

Стиль життя успішних людей

Виробництво і продаж пива – дуже вигідний бізнес. Він заснований на агресивній рекламі, яка спрямована, в основному, на молодих людей і підлітків. Адже саме молодь, в силу максималізму та відкритості, найбільш сприйнятлива до пропаганди створеного в такій рекламі образу успішного життя. Реклама показує красивих, зовні здорових, щасливих людей, які спілкуються, посміхаються, і п’ють пиво ящиками. Якщо на святі немає пива – то усім сумно і немає про що поговорити, а як тільки з’являється – всі щасливі. Привабливий альфа-чоловік заходить на красиву яхту, і робить ковток улюбленого пива.

Таким чином, пиво стає в один ряд з дружбою, фінансовим благополуччям, любов’ю, патріотичним почуттям. Така реклама зроблена дуже якісно і красиво, її дійсно приємно дивитися. Глядачі навіть не усвідомлюють, що основний прибуток від реалізації пива йде за кордон, а красива і успішна людина ніколи б не заробила свій капітал, якби пила пиво щодня.

Читайте також:  Можно ли заниматься сексом во время беременности?

Отримуючи стабільних залежних покупців, алкогольні компанії забезпечують себе потоком надприбутки на довгі роки. Тому рекламувати пиво дорослому чоловікові вже не потрібно.

підлітковий алкоголізм

Метаболізм і біохімія

Систематичний вплив алкоголю в малих дозах призводить до формування стійкої потреби в цій речовині, не викликаючи при цьому яскравих негативних реакцій. У нормі мінімальна частина алкоголю утворюється в кишечнику мікрофлорою, але при регулярному введенні ззовні цей процес спотворюється, і алкоголь вбудовується в метаболізм. Так формується фізіологічна залежність, яка підкріплюється психологічною: формуванням залежного від алкоголю поведінки.

Тому залежність від пива формується швидше, і практично непомітна. Люди залишаються довго соціально активними і працездатними, інтелектуально заможними.

Одна пляшка пива 0,5, в середньому, містить 25% спирту, а це стільки ж, скільки в 50 г горілки. Випиваючи два літри пива – вважайте, що ви п’єте склянку горілки 200 г

Читайте також:  Звідки береться гіркий присмак у роті та що з ним робити

Продукти переробки хмелю, які присутні в пиві, впливають на утворення і розпад статевих гормонів. Так, на відміну від чистого алкоголю, пиво надає тут подвійну дію. З одного боку, естрогеноподібні речовини пива вбудовуються в обмін, сприяючи відкладенню жиру у чоловіків за жіночим типом. З іншого – порушення процесу метаболізму гормонів в печінці, яка уражається алкоголем. В результаті у жінок грубіє голос і риси обличчя, може з’явиться оволосіння за чоловічим типом, а у чоловіків збільшується кількість естрогенів. Все це відбивається не тільки на зовнішності, а й призводить до порушення потенції і навіть безпліддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ АЛКОГОЛІКІВ

ОЖИРІННЯ У ЧОЛОВІКІВ І ПРОБЛЕМИ В ІНТИМНІЙ СФЕРІ

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД ПИВНОГО ЖИВОТИКА

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News