Жир на животі, або вісцеральний жир, розташований глибоко всередині живота і необхідний для захисту органів. При цьому надлишок такого жиру фахівці пов’язують із розвитком хвороб серця, цукрового діабету, деяких видів раку.

Зменшити кількість вісцерального жиру (жиру на животі) може бути складно з різних причин. Наприклад, через відсутність фізичної активності або через неправильну дієту. Але є й менш очевидні чинники, пише Daily Express.

Поганий сон. За словами доктора Саміра Сангві, провідного фахівця з клінічних технологій у LloydsPharmacy Online Doctor, один із наслідків безсоння – це збільшення ваги. Коли людина не може спати, її організм виробляє гормон стресу кортизол. Цей гормон може змусити накопичувати запаси жиру про всяк випадок. Крім того, при стресі їсти хочеться може частіше.

Стрес, занепокоєння чи депресія. Це може призвести до того, що людина буде їсти більше їжі, яка багата на вуглеводи. Таким чином він підсвідомо намагатиметься підняти собі настрій. Ще через депресії, стресу, тривоги можуть виникнути хворі звички: пізній відхід до сну, вживання великої кількості шкідливої їжі та алкоголю, пропуск прийомів їжі.

Перепустка прийому їжі або дієта йо-йо. Дієти йо-йо насправді рідко призводять до втрати ваги. А якщо ви пропускатимете прийоми їжі або їсти мало, то організм перейде в режим самозахисту, через що обмін речовин сповільниться. Також через брак поживних речовин ви можете почуватися менш енергійним, що підвищить потяг до продуктів, у яких багато цукру та жирів.

Проблеми із щитовидною залозою. При недостатній активності щитовидки людина може постійно почуватися втомленою, перебувати в депресії, набирати вагу.

Нестача води. Завдяки воді в організмі правильно функціонуватиме обмін речовин, підвищуватиметься кількість енергії та зменшуватиметься почуття голоду. При зневодненні мозок може посилати сигнал голоду, а не спраги. Тобто людина при нестачі води схильна переїдати.

Набір м’язової маси. Це стосується випадків, коли ви регулярно тренуєтеся та дотримуєтеся збалансованої дієти з великою кількістю білка.