Не обов’язково худнути до розмірів джинсів, що зберігаються в шафі з часів школи, щоб схуднення позитивно позначилося на вашому здоров’ї. Ви помітите позитивні зміни, попрощавшись навіть з кількома кілограмами. Скинувши всього 5% ваги — скажімо, 10 фунтів (4,5 кг) з 200 (90 кг), ви зможете розраховувати на наступні поліпшення:

Полегшення тиску на суглоби

Всього 10 зайвих фунтів (4,5 кг) підвищують тиск на суглоби колін на 40 додаткових фунтів (18 кг). Через це ті «зносяться» значно швидше. Додаткові жирові відкладення підсилюють запальні процеси, що негативно позначаються на тканинах суглобів. Навіть невелика втрата ваги зменшить це навантаження та ризик розвитку артриту.

Запобігання діабету 2 типу

Якщо у вас є схильність до цього захворювання, втрата ваги — один з двох способів його профілактики або відстрочки. Другий — помірні фізичні вправи по 30 хвилин 5 разів на тиждень. Якщо ви важите 160 фунтів (73 кг), вам потрібно скинути всього 8-12 з них (4-5 кг), щоб зменшити ризик або швидкість розвитку діабету 2 типу. Якщо ви вже страждаєте від цього захворювання, то втрата ваги допоможе зменшити дозування необхідних ліків, поліпшити контроль над рівнем цукру в крові і знизити ризик побічних захворювань і ускладнень.

Читайте також:  Лікар-психіатр назвав 7 звичок, які миттєво зроблять вас привабливішими
Підвищення рівня «хорошого» холестерину

Знизити рівень «поганого» холестерину можна з допомогою здорової дієти і медикаментів. Однак підняти рівень «хорошого» — набагато важче. Саме він допомагає впоратися з «поганим», тому чим його більше, тим краще. Фізичні вправи і зменшення ваги допоможуть вам досягти ідеального рівня «хорошого» холестерину: більш 60мг/дл, що зменшить ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Зниження рівня тригліцеридів

Ці частинки переносять жир для зберігання і енергії. Їх підвищений рівень (понад 200 мг/дл) означає, що ви знаходитесь в групі ризику інфаркту та інсульту. Знизити цей рівень до безпечного показника в 150 мг/дл допоможе схуднення.

Стримати підвищений тиск

Надмірна вага сприяє підвищенню тиску, що чиниться кров’ю на стінки судин. І змушує серце працювати потужніше. Ви можете підвищити тиск на 5 одиниць, скинувши 5% своєї ваги. Зменшіть споживання солі і їжте більше овочів, фруктів і нежирних молочних продуктів, щоб підвищений тиск опустився ще нижче.

Скасування стійкості до інсуліну

Жир, особливо в області талії, виділяє речовини, які змушують організм ігнорувати інсулін, гормон, який підтримує рівень цукру в крові нормальним. Навіть при посиленій роботі підшлункової залози з вироблення інсуліну, рівень цукру може вийти за рамки норми. Навіть невелика втрата ваги допоможе розгорнути цю тенденцію в зворотному напрямку.

Читайте також:  Лікар назвала небезпечні продукти для дітей
Зниження ризику раку

Зайва вага підвищує ризик розвитку раку, включаючи рак грудей, товстої кишки, печінки, нирок, яєчників, шийки матки та простати. Поки що немає наукових даних, що схуднення захищає від розвитку раку, але деякі зміни, що відбуваються в організмі тих, хто худне, підказують, що такий зв’язок існує. Наприклад, в успішно схудлих знижується рівень гормонів, що пов’язуються з розвитком раку, таких як естроген, інсулін і андрогени.

Позбавлення від апное уві сні

Люди з надмірною вагою накопичують додаткові тканини на задній стінці гортані. Коли тіло розслабляється під час сну, ці тканини можуть опускатися і перекривати дихальні шляхи. Це призводить до повторюваного припинення дихання, порушує сон і позначається на роботі серця. Невелике схуднення може допомогти з цим порушенням, іноді в достатній мірі, щоб відмовитися від неповоротких пристосувань, призначених для сну при наявності апное.

Більш тривалий і якісний сон

Ймовірно, ви почнете краще висипатися, якщо скинете пару зайвих кілограмів — мінімум 5%. В одному дослідженні учасники, які схудли на 5% від своєї ваги, спали на 21,6 хвилини довше за ніч; ті ж, хто скинув менше 5%, спав довше всього на 1,2 хвилини.

Читайте також:  Чому мед корисний при застуді
Поліпшений настрій

Схуднення може розвіяти і пригнічений стан. Вчені все ще шукають точне пояснення цьому феномену, проте вже зараз ясно, що не останню роль в ньому відіграють підвищена самооцінка і покращений сон. В одному дослідженні учасники з депресією і ожирінням скасували поліпшення в настрої після позбавлення від 8% своєї ваги. Інші дослідження показали, що покращений настрій, який слідує за схудненням, залишався навіть через 2 роки — за умови, що вага не поверталася.

Зменшення запалення

Жирові клітини, особливо ті, які «мешкають» в районі живота, можуть виділяти речовини, що провокують запальні процеси у всьому організмі. Це може призвести до таких проблем, як артрит, захворювання серцево-судинної системи, як інфаркт і інсульт. Поставте своєю метою втрачу 10% своєї ваги, і вам вдасться скоротити кількість цих речовин так, щоб уникнути розвитку серйозних захворювань.

Більш частий секс

При надмірній вазі люди займаються сексом рідше. Можливо, це пов’язано з самокритичним ставленням. Але також причиною зниження лібідо може бути пригнічений настрій. Скидуйте кілька зайвих кілограмів і підвищуйте самооцінку та настрій — і до вас повернуться бажання і можливість!