Всі щиро хочуть, щоб доктор сказав, які ліки треба прямо зараз почати вживати, щоб у нас не виникала коронавірусна інфекція – відразу скажу…

Шанси не захворіти, на жаль, дає тільки одне явище, називається воно – вакцинація. Чому “на жаль”, тому що зараз в перспективі надійної, безпечної, доступної для нас вакцини поки немає. Можливо, буде, тоді ми про це розповімо. Тому всі щиро хочуть, щоб я зараз назвав вам чарівні таблетки, які ви будете пити і не захворієте, або, принаймні, знизите ризики захворіти. Так от, на сьогодні-нуль. Ліків-нуль.

Тобто, все, що ви чули — про цинк, про вітамін D, Вітамін С — це все не має ніякого відношення до ймовірності захворіти. На сьогодні більше всього на світі лікарі бояться не того вже, що ви захворієте, а того, що ви захворієте важко, того, що після тижня соплів і температури організм піде рознос і виникне-таки ураження легенів з дихальною недостатністю, з ускладненнями, з тромбоутвореннями і т.д. ось цього вони бояться. І є дані про те, що ймовірність переходу хвороби у важку форму, яка має місце у 5-15% хворих, залежить-таки від того, чи є у вас в організмі дефіцит цинку, чи є у вас в організмі вітамін D, С. І так — багато лікарів, сучасні протоколи рекомендують не допускати дефіциту цих вітамінів і мікроелемента в організмі. І якщо ви захворієте, то це, принаймні, не завадить, дози з вашим лікарем будете узгоджувати.

Дуже важливий стан слизових оболонок

Ще раз кажу, це п’ється не для того, щоб не захворіти, а щоб хвороба не перейшла у важку форму.

Але сам факт-захворієте ви або не захворієте — залежить тільки від двох факторів. Перший – з якою кількістю вірусу ви зустрінетеся. Другий – в якому стані буде ваш організм на момент зустрічі. Дуже важливо стан слизових оболонок. Якщо у вас пересохло в носі, в роті, якщо ви в сухому і теплому повітрі, спітнілий, то організм практично не може зупинити вірус. Він отримує всі умови для розмноження.

Тому треба, щоб ви дихали чистим прохолодним повітрям з нормальною вологістю (40-60%). Щоб не було дефіциту рідини (нормально пийте). Зволожуйте дихальні шляхи сольовими розчинами. Але найголовніше в тому, що якщо ви перебуваєте 15 хвилин в приміщенні, де немає повітрообміну, найвища концентрація вірусів, то ніщо вам не допоможе. І ваша імунна система не спрацює. І можете кілограмами вживати вітамін D, цинк, – нічого з цього не вийде.

Тому прошу – стежте – повітрообмін, стан слизових оболонок, і тільки потім всі вітаміни, мікроелементи, і все інше. Якщо у вас в будинку немає гігрометра і зволожувача, то думайте спочатку про це, а вже потім про цинк і вітамін D.

Автор: Євген Комаровський

Джерело: Обозреватель