У сучасному світі люди більшу частину часу проводять на роботі або в думках про справи. Це нормальна частина життя, яку багато вдало вписують в свій графік. Найчастіше багато хто відчуває такі непомітні симптоми, як головний біль, порушення апетиту і сну. Саме вони є сигналами організму про те, що існуючий ритм життя несе в собі смертельну небезпеку.

“Перевтома може бути як фізичною, так і розумовою. При цьому способи справлятися з ними різні. При фізичній перевтомі досить просто гарненько відпочити, наприклад виспатися. А ось з розумовою все складніше, адже вона часто розвивається непомітно”, – розповіла лікар алерголог-імунолог Євгенія Паршина газеті «Аргументи і факти».

Додаткове навантаження на організм, крім ненормованого робочого графіка, дають ще й незбалансоване харчування, недавно перенесені інфекційні захворювання, відсутність фізичної активності при щоденній розумової завантаженості і багатозадачності. Незважаючи на те, що з такими проблемами стикаються десятки мільйонів людей, перевтома дійсно може привести до смерті, вважає експертка.

Люди, які відчувають стрес і перевтома, страждають від алкоголізму, від серцево-судинних захворювань, від проблем з травленням. Вони найчастіше мають характерні зовнішні риси: бліда шкіра, синці під очима, сухе і ламке волосся, синюшні губи. Спеціалістка порекомендувала переглянути свій графік і спробувати реорганізувати день так, щоб вистачало часу на сон, хобі, улюблені справи і заняття спортом.