Від проблем із суглобами, зокрема – від артриту, страждають люди у всьому світі.

Найпоширенішими формами артриту є ревматоїдний артрит та остеоартрит.

Обидва види характеризуються хворобливістю суглобів.

Але консультант зі спорту, фізичних вправ і MSK медицині в Pure Sports Medicine доктор Майк Бердон дав усім надію:

– Артрит перекладається як запалення суглобів, – пояснив він. – Іноді навіть неозброєним оком можна побачити деякі припухлості. Тому найпоширенішим видом є остеоартрит, або кістковий артрит. Але вид недуги не відіграє ключової ролі, коли йдеться про способи протистояння йому. Один із них – фізкультура. Прості фізичні вправи можуть принести величезну користь.

Читайте також:  Їжте менше цього м'яса, якщо хочете знизити тиск

Самі собою фізичні вправи в організмі зменшують запалення, що робить їх прекрасною формою початкової профілактики недуги.

– Найкраще спочатку виконувати вправи з полегшеними обтяжувачами, або ж зовсім вибрати плавання, їзду велосипедом чи легку ходьбу, – пояснив експерт. – Аеробні вправи та силові тренування – дуже важливі. При надмірній вазі вони допомагають втрачати вагу та зміцнювати м’язи. Дослідження продемонстрували, що насправді біг зменшує ризик розвитку остеоартриту у перспективі. Тож усі розмови про його шкоду для тих, хто страждає від артриту, є хибними.

Дослідження, опубліковане в Журналі ортопедичної та спортивної фізіотерапії у 2017 році, продемонструвало – у бігунів-аматорів шансів захворіти на артрит коліна та кульшового суглоба було набагато менше порівняно з тими, хто вів сидячий спосіб життя. змагальними бігунами.

Читайте також:  2 ознаки діабету та хворого серця на ногах

– Дослідники дійшли висновку, що біг на рекреаційному рівні протягом багатьох років – до 15 років виступав природною профілактикою недуги, – розповів експерт. – Так що багато лікарів рекомендують його як загальнозміцнюючу вправу і корисний для здоров’я кульшових та колінних суглобів. Якщо ж прямо зараз ви відчуваєте сильний біль, є сенс звернутися до фізіотерапевтичних процедур або інших заходів реабілітації. Якщо ж болі та набряки сильні, краще піти на прийом до лікаря. Він оцінить рівень виправданості заняттями фізкультурою.