Правильний мікроклімат у квартирі необхідний для здоров’я. Пил, який міститься у повітрі, потрапляє в легені, осідає там і з часом може призвести до появи алергії. Низька вологість спричиняє зневоднення організму та робить його вразливим перед інфекціями, сушить шкіру, знижує працездатність. Для розв’язання цих проблем розробили два зручні прилади: очищувач і зволожувач. Що краще мати вдома — розберемося в статті. 

Для чого потрібен очищувач

Очищувачі розроблені для видалення з повітря частинок пилу, бруду, алергенів, неприємних запахів. Тобто вони звільняють середовище від механічних домішок, не впливаючи на якість в цілому. Прилади працюють на основі вентилятора, який всотує повітря та пропускає його через систему фільтрів. Чим більше ступенів очищення, тим краще. Є такі різновиди пристроїв:

  • електростатичні — завдяки статичному полю мікрочастинки притягуються до металевих пластин;
  • фотокаталітичні — під дією ультрафіолету та каталізаторів домішки розкладаються;
  • вугільні — поглинають газ, який створює неприємний запах;
  • HEPA — високоефективний фільтр, здатний затримувати частинки розміром 0,3–10 мкм;
  • водні — промивають повітря.

Такі прості прилади здатні швидко повернути свіжість і гігієнічність приміщенню. Ефективно видаляючи шкідливі компоненти, очищувачі повітря мінімізують ризик розвитку алергії та запобігають появі, якщо людина вже страждає від неї. Крім того, нейтралізують різкі запахи від побутової хімії, парфумів, дезодорантів. Видаляють спори грибків, що розвиваються у кондиціонерах, вологих приміщеннях. Такий пристрій корисний алергікам, людям з проблемами дихальних шляхів, немовлятам. 

Призначення зволожувача

Зволожувачі створені для підвищення вологості у кімнаті. У деяких функція очищення є додатковою опцією. Також здатні нагрівати, охолоджувати повітря у квартирі та збагачувати його корисними компонентами. Зазвичай пристрої складаються з резервуара з водою та основи, на яку встановлюються. За принципом роботи розрізняють:

  • ультразвукові — пластина вібрує й розбризкує рідину;
  • парові — нагріваючись, вода перетворюється на газ і під тиском виходить назовні, поєднує функції освіжувача та інгалятора;
  • класичні — здатні зволожувати та ширити приємний аромат, волога в них розповсюджується завдяки роботі вентилятора. 

Що вибрати

Вибір залежить від того, що ви очікуєте від техніки. Проте краще, щоб це був очищувач. Для організму чисте повітря набагато корисніше, ніж вологе. Є альтернативний варіант — пристрій 2 в 1. Це очищувач із функцією зволоження. Вони компактні й зручні у використанні. Великий вибір у Харкові — на сайті магазину Allo.

Кліматична техніка корисна, і наявність її вдома вирішить багато проблем. Однак треба пам’ятати, що за нею має бути постійний догляд задля користі. Якщо площа приміщення велика, одного приладу недостатньо. 

*На правах реклами