Повноцінний сон – одна з основ міцного здоров’я. Щоб добре спати, в першу чергу потрібно позбутися стресів.
 

Таємниця всіх часів

Сон – це велика загадка, яку досі не під силу розгадати ні вченим, ні медикам, ні філософам. Сучасна наука змогла з’ясувати безліч фактів про сон і сновидіння, проте багато чого ще залишається неясним. Причому кожне нове відкриття породжує масу нових питань.

 Сьогодні достеменно відомо, що уві сні організм перебудовується на інший режим роботи. У цей час відбуваються найважливіші для організму фізіологічні процеси, перебіг яких критично важливо для здоров’я. З одного боку, під час сну відбувається обробка інформації, отриманої за день. Мозок архівує в своєму просторі тільки важливу інформацію, а від всього непотрібного і малозначимого позбувається. Сон – це стан, під час якого практично у всіх органах відбуваються відновні процеси. Відомо, що під час сну в організмі виробляються деякі гормони, зокрема статевий гормон тестостерон і гормон росту. Обидва цих гормону відповідають за нормальне статевий розвиток і зростання. А достатній рівень гормону росту підтримує на належному рівні обмінні процеси в організмі. Ось чому повноцінний сон відіграє велику роль в процесі позбавлення від зайвої ваги.
 

Скільки потрібно спати?

 Ще Парацельс говорив, що природний сон повинен тривати 8 годин. Тобто третину свого життя людина повинна проводити уві сні. І сьогодні 7-8 годин для сну вважаються середньостатистичною нормою. В той же час тут все залежить від індивідуальних параметрів людини. Одним для повноцінного сну вистачає і 6 годин, а іншим потрібні всі 10. Відомо, що Наполеону достатньо було всього 4-6 годин, а Ейнштейн мав потребу в 12-ти годинному сні.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

 Час засинання також індивідуально для кожної людини. Лікарі рекомендують засипати в проміжку з 10:00 ранку і до 1 години ночі. Біологічний годинник нашого організму налаштовані на рівень освітленості. З настанням темряви в організмі починає посилено вироблятися гормон мелатонін, який подає сигнал усім внутрішнім органам про те, що потрібно заспокоїтися.
 

Золота середина

 СонВсі ми, напевно, знаємо, що недосипання шкодить нашому здоров’ю. Хронічне недосипання дуже швидко виводить з рівноваги. Людина стає розсіяним, повільним у прийнятті рішень і часто дратується навіть через дрібниці. На жаль, негативний ефект від недосипання не обмежується лише вищезгаданими проблемами. Хронічне недосипання рано чи пізно призводить до порушень в роботі імунної і серцево-судинної систем. Через недостатність гормону росту (80% якого виробляється під час сну) сповільнюються обмінні процеси, що веде до ожиріння, а також сприяє розвитку цукрового діабету.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

 Найцікавіше, що до всіх згаданих вище недугам може призвести і надмірний надлишок сну. Тому не варто захоплюватися сном. Часто ми багато спимо у вихідні, однак при цьому відпочилими себе не відчуваємо. Крім того, пробудження в пізню годину, зазвичай, призводить до того, що людині стає важко заснути в нічний час. Таким чином, порушується режим сну і неспання, що погіршує якість життя людини і підриває його здоров’я.

 Ідеальний варіант – це лягає і вставати в один і той же час. Як уже згадувалося вище, тут все суто індивідуально і залежить від ваших потреб. Приблизними орієнтиром можна вважати відхід до сну в 22 – 24 години ночі, а пробудження в 6 – 8. Це режим сну максимально фізіологічний, так як в нічний час доби ви будете спати, а прокинетеся зі світанком (залежить від пори року).
 

Стрес – головний ворог здорового сну

 Сон може порушитися в силу різних причин. Це і надмірні фізичні навантаження (або їх відсутність), нездорове харчування (особливо на ніч), порушення в роботі деяких систем та інші. Однак найголовнішими винуватцями поганого сну є стреси. На жаль, з кожним роком стресів факторів стає все більше. Розмірене життя в селі вже давно змінилася життям у мегаполісі, де треба все встигнути. У підсумку, в низці нескінченних турбот і переживань ми мимоволі стаємо заручниками цього ритму життя. Одним з перших ознак того, що ви часто відчуваєте стрес, є розлад сну.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

 Після напруженого робочого дня ви відчуваєте втому, і з задоволенням би заснули. Однак, як тільки ви лягаєте спати, сон кудись випаровується, а замість цього вас розбурхують самі різні думки, які немов кінострічка крутяться в голові. Заснути за таких обставин – завдання не з легких. Повз очей «проноситься» тисячний баранчик, а заснути все ніяк не виходить. Як же допомогти собі в такій ситуації?!
 

Допомога від природи – простий крок до здоров’я!

 У кожного, мабуть, є свій рецепт. Хтось вважає овечок. Комусь допомагає ідеальна тиша. Деякі стверджують, що заснути можна після йоги або, приміром, в теплій розслабляючій ванні. Але часто буває, що всі методи вже випробувані (або на них просто немає ні часу, ні сил), а сон так і не приходить. І тоді доводиться звертатися до більш дієвим – медичним препаратам

 При підборі ліків для поліпшення сну, медики рекомендують вибирати препарати на натуральній основі.