Як часто, побачивши вранці власне бліде обличчя в дзеркалі, ми задаємо собі питання: «Я здоровий?» «Будь сильніше! – Заспокоюємо самі себе – подумаєш, що не виспався, не проблема! ». На жаль, це не так.

Проблема зі сном – одна з численних проблем нинішнього століття. Недолік вільного часу, малорухливий спосіб життя, інформаційна завантаженість, емоційна замкнутість – все це теж фактори, супутні погіршенню якості сну і виникненню безсоння. Як боротися з цією напастю і чи можливо взагалі?

Жінка п’ятдесяти років звернулася до лікаря. Основна скарга – поганий сон. “Вік – каже пацієнтка, – велика частина знайомих мого віку часом скаржаться на поганий сон. Деякі з них мають відмінне здоров’я і все одно не уникають цієї долі. Напевно це вже не лікується”.

Чи справді вік і безсоння незмінно супроводжують один одного?

Слова пацієнтки не позбавлені сенсу, за статистикою жінки страждають від безсоння в два рази частіше, ніж чоловіки, а проблеми зі сном в клімактеричному періоді – зачіпають більше 60% представниць слабкої статі. .

Вже після 30-35 чоловік важче переносить недосипання, завантаженість, швидше стомлюється. Все залежить від фізіологічних особливостей організму та індивідуально в кожному випадку.

Наслідки порушення сну

Внаслідок порушень сну людина може стати нервовим, дратівливим, емоційно нестійким, його мучать головні болі, загострюються хронічні захворювання. Зміна способу життя, нормалізація харчування, відмова від шкідливих звичок, помірні фізичні навантаження, душевна гармонія і позитивні емоції в половині випадків повністю позбавлять вас від поганого сну. Коли причини безсоння не потребують особливого лікуванні, то можна спробувати скористатися кількома простими порадами:

  • Перед сном випийте склянку теплого молока з медом, це дуже смачно і корисно, а також сприяє загальному розслабленню
  • Провітріть приміщення, свіже повітря зміцнює сон Дуже добре багатьом людям допомагає прочитання, улюблених романів, позитивної інформації, це сприяє позитивному настрою людини і відволікає від стану пригніченості і напруги.
  • Релаксирующая, приємна і спокійна музика допомагає також увійти вам у світ Морфея
  • За два-три години до сну постарайтеся повністю відключитися від накопичених за день проблем, від роботи, від турбот і всіх переживань, направте свої думки на завтрашній день, на те, що ви любите, що приносить вам задоволення, помрійте.

Ви самі не помітите, як поринете в напівдрімоту, а після заснете.

Якщо прості методи не допомагають, що робити в такому випадку

Народна медицина пропонує нам безліч рецептів. Тут і настоянка валеріани, і пустирник, м’ята, меліса, різні збори трав. Багатьом трави допомагають, але якщо спроби успіхом не увінчалися, не варто сподіватися на диво, прийшов час звернутися до фахівця. Чим більше ми не спимо, тим складніше піддається лікуванню цей стан.

Фахівці, які займаються проблемами сну, схиляються до думки, що коротка тривалість сну, переривчастий сон не є приводом для звернення до медичних установ і постановки діагнозу. Привід – це особисті відчуття людини – відчуття дефіциту сну, виснаженість, відсутність сил і т.д. Щоб правильно встановити причину безсоння і допомогти пацієнтові, спеціалісту необхідно знати терміни, початок і перебіг поганого сну. Що відчуває пацієнт після чергової безсонної ночі, що він відчуває після цього протягом дня, як це відбивається на якості його повсякденного життя, на емоційний і фізичний стан в цілому.

Пам’ятайте, зневага проблемою, несвоєчасне лікування загрожує переходом до наступної фази – хронічної безсонні, яку лікувати набагато довше і важче, яка є загрозою для загального здоров’я людини.

Причини безсоння

Успішне лікування й одужання багато в чому залежить від встановлення причин даного захворювання. У безсоння може бути безліч різних причин. Спробуємо зупинитися на найпоширеніших.

Проблема з засипанням. Найчастіше це проблема молодого покоління. Нічні клуби, телефонні розмови, інтернет – юнаки та дівчата звикають пізно лягати і вставати, коли доведеться. Відсутність чіткого графіка сну, неправильний режим відпочинку і неспання призводять до порушень сну. Людина важко засинає і прокидається, відчуває себе розбитим і пригніченим.

У старшого покоління частіше спостерігаються проблеми через уривчастості сну. Це відбувається через загальну природну перебудову організму, змін гормонального фону. Пробудження кожні годину-дві, знову засинання і знову пробудження. У результаті людина відчуває підвищену сонливість і стомлюваність протягом дня, не відчуває бадьорості, не відчуває, взагалі чи він спав.

Шкідливі звички і неправильне харчування теж є приятелями безсоння. Люди, які зловживають жирною і гострою їжею, алкоголем і курінням часто стикаються з проблемою поганого сну. У таких випадках лікарі рекомендують переглянути розпорядок дня, та й у цілому поміняти свій спосіб життя і харчування. Зазвичай результати відчутні вже через кілька тижнів.

Незручне спальне місце – одна з причин безсоння, варто купити новий матрац або поміняти подушку, як від колишньої проблеми не залишилося і сліду.

Люди, які перенесли важкий психоемоційний стрес, що переживають внутрішній розлад, депресію важче справляються з проблемою поганого сну. У таких випадках рекомендують супутнє лікування у психоаналітика або психіатра, призначають додаткові медикаментозні, розроблені особисто для пацієнта, схеми лікування.

Іноді причиною безсоння є захворюваня ШКТ, залоз внутрішньої секреції, серцево-судинні порушення, зміни гормонального фону і інші захворювання. У такому випадку пацієнту необхідно комплексне лікування одразу у кількох спеціалістів.

Всі перераховані причини вдало діагностуються і виліковуються сучасною медициною. Хороший сон – не казка, а реальність. Це необхідність для кожного з нас. Не бійтеся подивитися страху в обличчя і сказати «Я не боюся тебе, безсоння!»