Гикавка — мимовільний і різкий спазм діафрагми і органів дихання — найчастіше виникає несподівано і дуже не вчасно, а перевіреного способу впоратися з нею досі не придумали. Найчастіше гикавка проходить сама собою через нетривалий відрізок часу, однак іноді він затягується або напади трапляються дуже часто. На жаль, в деяких випадках почастішали напади гикавки можуть бути ознакою серйозних захворювань.

Кислотний рефлюкс

Якщо гикавка супроводжується печією, кислою відрижкою і нудотою, можливо, мова йде про ГЕРХ (гастроезофагеальної рефлюксної хвороби), при якій шлунковий вміст постійно викидається в стравохід. Якщо ви часто наголошуєте у себе описані симптоми, варто звернутися до лікаря, так як ГЕРХ може серйозно зіпсувати стан шлунково-кишкового тракту.

Стрес

Гикавка може попереджати вас про те, що прийшов час подбати про себе: однією з причин почастішання гикавки може бути емоційний стрес. Спробуйте практики розслаблення, медитація, а також фізичні вправи — можливо, вони допоможуть впоратися не тільки зі стресом, але і з гикавкою.

Деякі форми раку

Рак головного мозку, шлунка або лімфатичних вузлів іноді супроводжується нападами гикавки, яка не проходить протягом 48 годин. Як правило, гикавка, яка не проходить протягом настільки тривалого проміжку часу вказує на те, що в організмі відбуваються якісь серйозні і небажані процеси.

Пневмонія

Ще одне захворювання, про яке може попереджати тривала гикавка — це пневмонія. Якщо гикавка супроводжується ознобом, лихоманкою, задишкою і болем в грудей, можливо, у вас ця небезпечна легенева інфекція і вам варто якомога швидше звернутися до лікаря.

Інсульт

Ранні симптоми інфаркту у жінок і чоловіків відрізняються і, на жаль, найбільш відомі з них належать до специфічних «чоловічих». Тоді як дуже поширений симптом, що супроводжує кожен десятий випадок інсульту у жінок-це гикавка, що супроводжує нетипове почуття болю в грудях. Інші важливі симптоми «жіночого» інсульту, які обов’язково потрібно знати — це нудота, розгубленість і відчуття слабкості. Якщо ви відзначили у себе ці симптоми, як можна швидше викликайте лікаря.

Серцевий напад

Гикавка, яка не проходить протягом декількох днів (або коротші напади, які відбуваються кілька днів поспіль) — це ознака наближення серцевого нападу. Особливо важливо пам’ятати про це тому, що іноді тривала гикавка — єдиний симптом захворювання.