Більшості з нас для повноцінного відпочинку необхідно 8-9 годин безперервного сну. Причому важливо, щоб сон був досить міцним, а фаза глибокого сну — максимально довгою. Недолік сну — це не тільки поганий настрій і знижена працездатність: численні досліджень підтверджують, що регулярне недосипання згубно впливає на наше здоров’я і навіть тривалість життя. Ось, що відбувається з нашим здоров’ям, якщо ми постійно не висипаємося.

Знижується реакція

Чим менше ми спали, тим більше часу потрібно, щоб зосередитися і сконцентруватися, а також зростає ймовірність прийняти невірне рішення. Водіння автомобіля, силові тренування та інші заняття, що вимагають хорошої реакції, краще відкласти, якщо ви не виспалися як слід.

Читайте також:  Жирне молоко вкотре оголосили корисним

Погіршується пам’ять

Не спали всю ніч, намагаючись краще підготуватися до іспиту або важливого виступу? У нас погані новини: швидше за все, випробування пройде гірше, ніж могло б. Недолік сну погано впливає на нашу здатність запам’ятовувати нову інформацію, а також вчасно витягувати з пам’яті вже збережену.

Послаблюється імунітет

Під час сну ми не тільки відпочиваємо, але і відновлюємося. Дослідження дворічної давності підтвердило: сон дійсно прискорює одужання при респіраторних вірусних захворюваннях, наприклад, при грипі. Під час сну імунна система виробляє захисні речовини, такі як цитокіни, які борються з бактеріями і вірусами. Якщо ж ми спимо мало, цитокінів стає недостатньо, щоб ефективно боротися з агресорами і ми хворіємо.

Читайте також:  Вчені розповіли, чому у людини може виникнути депресія

Підвищується ризик хвороб серця

Повноцінний нічний відпочинок допомагає контролювати рівень цукру в крові, а також артеріальний тиск — останній фактор особливо важливий для здоров’я серцево-судинної системи. багато сучасних досліджень підтверджують прямий зв’язок між безсонням і підвищеним ризиком інсульту і серцевого нападу.

Збільшується ризик депресії

Дослідження 2017 року, в якому взяли участь 10 тисяч осіб, підтвердило: ризик розвитку депресії збільшується в п’ять разів у тих людей, які страждають безсонням. При цьому втрата сну — один з перших симптомів цього захворювання, а недолік сну тільки погіршує симптоми.

Набирається зайва вага

Чим менше ми спимо, тим менше рівень лептину, що регулює обмін речовин, і вище — греліну, так званого «гормону голоду». Крім того, якщо ми спали менше, ніж необхідно, ми частіше вибираємо нездорову їжу, намагаючись таким чином впоратися зі стресом.

Читайте також:  TheCovidWorld вказали на побічні ефекти Pfizer і зараження після вакцинації

Підвищується ризик діабету

Повноцінний сон допомагає організму переробляти глюкозу. Якщо ж ми постійно спимо менше, ніж нам потрібно, клітини повільніше обробляють глюкозу і ризик діабету істотно підвищується.

Знижується сексуальний потяг

Менше енергії, більше напруга і стрес-чи варто дивуватися, що хронічний недосип впливає на наше лібідо, в особливо важких випадках опускаючи його до нуля? Чим менше спимо, тим менш привабливими здаються нам будь-які пози, крім «я на спині, ковдру зверху, а поруч нікого».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News