Вся справа в генетиці!

Очі – не тільки дзеркало душі, але і непоганий індикатор стану вашого здоров’я. Кілька досліджень, проведених в останні 5 років, підтвердили: за кольором наших очей можна визначити схильність до розвитку різних захворювань.

І в цьому немає ніякого шаманства: колір очей визначається комбінацією різних генів, які в свою чергу пов’язані з підвищеним або зниженим ризиком тих чи інших захворювань.

Зрозуміло, для повної і остаточної діагностики одного тільки кольору очей недостатньо, але його можна взяти до відома — і з більшою турботою ставитися до своїх «слабким» місцях.

Чорні або карі очі

Чим темніші у вас очі, тим вище ваш природний захист від ультрафіолетового випромінювання. Крім того, у людей з чорними очима менше ймовірність розвитку таких захворювань, як катаракта, вітіліго і навіть рак очей і шкіри. У той же час темноокі люди можуть бути більш сприйнятливі до болю, у них вище ризик розвитку тривожного розладу.

Зелені очі

Зеленоокі жінки менше всіх інших схильні до розвитку депресії — особливо післяпологовий. Також вони більш стійкі до підвищеної тривожності. У той же час саме у зеленооких добровільних учасників досліджень відзначався більш високий ризик розвитку раку очей — тому, якщо у вас зелені очі, не забувайте користуватися сонцезахисними окулярами в сонячні дні.

Блакитні очі

Володарі блакитних або синіх очей також повинні берегти свої очі і шкіру від сонця — у них вище ймовірність розвитку ракових захворювань шкіри або очей.

Крім того, саме блакитноокі люди чомусь особливо сприйнятливі до алкоголю і більше всіх інших ризикують отримати алкогольну залежність.

Дослідники поки не можуть пояснити причини цієї кореляції, але попереджають: якщо у вас блакитні очі, будьте обережнішими з випивкою! Про всякий випадок.

Червоні очі

У кожного з нас хоч коли-небудь червоніли білки очей. Це відбувається, коли кровоносні судини занадто розширюються або зовсім лопаються. Причиною можуть бути сухість очей, алергія, застуда, вплив сонця і пилу.

Втім, лікарі попереджають: регулярне почервоніння очей може попереджати про ранні форми депресії, особливо це вірно для літніх людей.
Якщо ви помітили, що ваші очі вже не перший день червоніють без особливих на те причин — зверніться до лікаря.

Жовтуваті очі

Жовтуваті білки очей – симптом проблем з печінкою. І чим яскравіше жовтизна, тим серйозніше може бути захворювання. Обов’язково зверніться до лікаря!