Картопля – один із найпопулярніших коренеплодів. Це універсальний продукт, який може бути самостійним блюдом, гарніром і навіть начинкою. Однак деякі люди побоюються надмірної калорійності картоплі, оскільки її основний компонент – це крохмаль.

Насправді в картоплі міститься маса вітамінів та мікроелементів, таких як клітковина, калій, вітамін С та В6 та рослинний білок.

Багато залежить від того, як і коли є картопляні страви. Так, наприклад, якщо ви з’їсте порцію гарячого щойно звареного пюре, цукор у крові справді може зрости. Вся справа в тому, що в приготовленій картоплі крохмаль перетворюється на глюкозу, але лише в момент, коли блюдо щойно зняли з плити.

Якщо ви дасте картоплі час охолонути, крохмаль у ній перетвориться на крохмаль третього типу. Цей компонент схожий на розчинну та нерозчинну клітковину. Вона у свою чергу не так швидко засвоюється, тому цукру з такого крохмалю не потраплять у кровообіг. Натомість стійкий крохмаль опиниться в кишечнику, де розпадеться під впливом корисних бактерій і стане пребіотиком. Цей елемент покращить стан кишкової мікрофлори, запобігаючи таким небезпечним захворюванням як синдром роздратованого кишечника і навіть рак.

Дієтологи рекомендують поєднувати картоплю з дієтичними продуктами, такими як відварене куряче м’ясо або нежирна риба. Також не варто зловживати смаженою картоплею, оскільки велика кількість такої їжі призводить до загострення запальних процесів. Крім того, смажена картопля негативно впливає на пам’ять та функції мозку.

Те саме стосується і картоплі фрі. Його часте вживання може призвести до проблем із травною системою та іншими внутрішніми органами. У розігрітій олії утворюються звані кінцеві продукти посиленого глікування. З віком вони накопичуються в організмі та провокують запальні процеси всередині клітин. Це призводить до раннього старіння тіла та внутрішніх органів.

Фахівці рекомендують запікати або варити картоплю, додаючи до неї свіжі овочі та невелику кількість низькокалорійної білкової їжі. Такий обід буде корисним та поживним і не призведе до набору ваги чи розвитку небезпечних захворювань.