Навіть молоко може змусити людину старіти занадто швидко, свідчать наукові дослідження.

Деякі продукти харчування провокують фізіологічні процеси, наслідком яких стає старіння зовнішності. Ми з’ясували, що в раціоні харчування може стати причиною надто глибоких зморшок і тьмяної шкіри.

Цукор. Багато вчених говорять про те, що цукор прискорює старіння шкіри, так як його молекули включаються в процес глюкурування колагену – білкової структури, робить шкіру еластичною і гладкою. Глікування колагену порушує її молекулярну структуру: на зовнішності це відображається у вигляді появи помітних зморшок, втрати чіткого овалу обличчя.

«Глікування – це природний процес організму, який спостерігається у всіх людей без винятку. Але при надлишку в раціоні цукру колаген витрачається тілом людини набагато швидше, до того ж пошкоджений колаген акумулюється не тільки у шкірі, але й у всіх тканинах організму», – такий висновок вчених з Університету Мюнстера в Німеччині.

Ковбаса. Ковбасні вироби з магазину містять у собі фосфатні добавки, які при попаданні в організм утворюють сполуки з кальцієм, руйнівні для стінок артерій і судин. Слабкі і в’ялі судини завжди позначаються на зовнішності – шкіра набуває нездоровий відтінок, стає більш схильною до запалень, в’яне раніше часу.

Продукти з трансжирами. Вчені з університету Джорджа Вашингтона в США доводять, що регулярне вживання продуктів з трансжирами збільшує швидкість старіння. За словами фахівців, трансжири підвищують концентрацію ліпопротеїнів низької щільності в крові, через що стає більш інтенсивним процес відкладення білкових субстанцій в головному мозку – головної причини старечого слабоумства.

Найчастіше джерелами трансжирів стає готова випічка (особливо борошняні вироби з кремом), а також жирні молочні продукти, яловичина і баранина.

Молоко. У Швеції проведене вченими дослідження показало, що постійне вживання молока, всупереч думці про нього, провокує несприятливі процеси у кістках, які зазвичай починають відбуватися в більш пізньому віці. Фахівці вважають, що це пов’язано з лактозою, яка міститься в молоці, та є специфічним молочним цукром. Один з компонентів лактози діє як окислювач і викликає запалення, заявили дослідники.

Джерело: МедікФорум