ГоловнаНовини Здоров'яВчені з’ясували, чому деякі люди не можуть зупинитися і сильно напиваються

Вчені з’ясували, чому деякі люди не можуть зупинитися і сильно напиваються

Дослідження показали, що винна в залежності дисфункція однієї з ділянок мозку. Через неї людина не може відмовитися від спиртного.

Алкоголь

Відкриття належить співробітникам університету Санти-Клари. Вчені проводили досліди на лабораторних гризунах. Вони навчили мишей натискати лапкою на важіль, щоб отримати нагороду за випитий алкоголь. У другій частині дослідження вчені створили конфлікт. Отримавши порцію алкоголю, миші нагороджувалися ударом струму.

За допомогою спеціальних імплантів, які вживлялись в мозок гризуна, дослідники могли зафіксувати ті чи інші активності, що відбуваються в областях кори головного мозку.

– Нашим завданням було зрозуміти, яким чином мозок регулює вживання алкоголю. Це було необхідно для розуміння процесів, коли це регулювання порушене з фізіологічних причин, – пояснила автор дослідження Ліндсей Халладей.

Читайте також:  Прості способи впоратися з денною сонливістю

Вчені змогли дослідним шляхом з’ясувати, що в медіальній префронтальній корі розташовується група нейронів, яка стає активною, коли миші підійшли до важеля, але не натиснули його, боячись удару струму. При цьому ці нейрони не були активні, коли гризун натискав на важіль, навіть незважаючи на наступним за цим удар струмом.

Це дозволило дослідникам зробити висновок, що саме ця група нейронів і відповідає за прийняття рішення випити чи ні.

Наступним кроком було відключення активності нейронів, які відповідають за винагороду. Зробивши це і провівши експеримент зі струмом, вчені зафіксували, що число “ризикованих” натискань на важелі серйозно зросло.

Читайте також:  Лікарка розповіла, які напої не слід вживати при проблемах з травленням

– Можна припустити, що розлад у людини, пов’язаний з великою кількістю вживання алкоголю, пов’язаний з тією чи іншою формою дисфункції медіальної префронтальної кори, – зазначила Ліндсей Халладей.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News