Сперма – це те, без чого людство не може існувати. Але з кожним роком цей надзвичайно цінний ресурс неухильно виснажується і погіршується за своєю якістю. Причин, що негативно впливають на якість сперми, багато. І далеко не всі з них можна усунути. Але є деякі фактори, на які ми здатні вплинути.

Існує перелік продуктів, відсутність яких в раціоні здатна викликати скорочення кількості сперми і погіршення її якості. Ось деякі з них.

1. Помідори

Це відмінне джерело такого антиоксиданту, як лікопен. Було встановлено, що лікопен істотно покращує рухливість, активність і форму сперматозоїдів. Біодоступність лікопену підвищується при кулінарній обробці, консервації або засолюванні помідорів.

2. Волоські горіхи

Зрілі горіхи містять велику кількість ненасичених жирних кислот. Вони посилюють кровообіг в області статевих органів, підвищують життєздатність сперматозоїдів, їх рухливість і форму.

3. Гарбузове насіння

Вони містять велику кількість цинку, дефіцит якого негативно впливає на сперматогенез (розвиток чоловічих статевих клітин). Також це головний мінерал, необхідний для синтезу тестостерону, основного чоловічого статевого гормону. Він незамінний у виробництві сперматозоїдів.

4. Сочевиця

Сочевиця – природне джерело корисних речовин. Це багатюще джерело фолієвої кислоти, яка відіграє істотну роль у регулюванні народжуваності як чоловіків, так і жінок. Крім того, сочевиця цінується за високий вміст легко засвоюваного рослинного білка і харчових волокон (розчинних і нерозчинних), необхідних для нормалізації травлення.

5. Чорниця

Головне багатство чорниці — це антиоксиданти, серед яких є кверцетин і ресвератрол. Відомо, що сперма особливо чутлива до дії вільних радикалів, що порушують життєздатність і функції сперматозоїдів. Антиоксидант кверцетин відповідальний за такі параметри сперми як рухливість і якість сперматозоїдів. А ресвератрол збільшує їх кількість, а також рухливість.

6. Вода

Одним з найпростіших способів збільшити кількість і якість сперми безсумнівно є вживання достатньої кількості води.

7. Чорний шоколад

Справжній чорний шоколад багатий біологічно активними речовинами, які стимулюють роботу статевої системи, сприяють значному зростанню лібідо, попереджають ранню еякуляцію, і збільшують кількість сперми.

Ми коротко розповіли про ті продукти, які сприяють підвищенню чоловічої фертильності. Збалансуйте своє харчування і включіть ці продукти в свій раціон. Це може кардинально змінити ситуацію.

Джерело: HeadInsider