Напевно ви теж помічали у себе на тілі червоні точки, схожі на родимки. Як правило, вони маленького розміру і багряного кольору (іноді трохи світліше). Частіше червоні родимки з’являються в області шиї, на грудях і спині.

Але через що вони виникають? Чи небезпечні вони, і чи потрібно за ними стежити? Цим та іншим питанням, пов’язаним з червоними родимками, ми присвятили сьогоднішню статтю.

Маленькі червоні цятки, які раптом з’являються на нашому тілі, змушують нас лякатися і хвилюватися. Вони не болять, але виглядають не особливо естетично. Через що вони з’явилися? Може, причина криється в нашому харчуванні? Або червоні родимки – це симптом будь-якого захворювання?

Для того, щоб вас заспокоїти, відразу обмовимося, що це не настільки серйозно. Однак будь-які зміни, що відбуваються зі шкірою, слід контролювати. Давайте розберемося більш докладно!

З якої причини на тілі з’являються червоні родимки?

Деякі вважають свої родимки дуже привабливими. Однак в більшості випадків родимки являють собою зміну пігментації шкіри, за яким потрібно стежити.

Наукова назва червоних цяток, про які ми сьогодні говоримо, червоний невус або ангіома. Як правило, вони з’являються у людей зі світлою шкірою і у людей середнього віку.

Як ми вже згадували раніше, вони не становлять небезпеки для здоров’я. Однак якщо вони з’являються часто і у великій кількості, то це привід звернутися до лікаря. Це сигнал, що в нашому організмі відбуваються якісь зміни.

Читайте також:  Профілактика передчасного старіння: рекомендації експерта

Зазвичай експерти пов’язують появу червоних родимок з проблемами з печінкою, якщо бути точніше, то з не зовсім коректною її роботою.
Також вони можуть з’являтися через неправильне харчування, коли в кишечнику і печінки накопичується багато токсинів.

 • Їх поява спровокована аномальним ростом кровоносних судин.
 • Розмір червоних родимок знаходиться в діапазоні від 1 до 4 мм. Вони можуть бути розташовані в області пахвових западин, статевих органів, п’ят, грудей, спини, рук, ніг…
 • Червоні родимки на обличчі, кистях рук та інших відкритих ділянках тіла, які рідко знаходяться під одягом, можуть з’явитися через надмірне перебування на сонці. Слід бути більш обережними.
 • Зверніть увагу на краї таких родимок і їх текстуру. Якщо вони нерівні, шорсткі і в розмірі перевищують 6 мм, то необхідно звернутися за консультацією до дерматолога.
 • Зверніть увагу і на молодших членів вашої родини. У дітей з дуже світлою шкірою також можуть з’явитися такі червоні точки на тілі. З цієї причини слід регулярно оглядати дітей, щоб тримати ситуацію під контролем.
 • Дуже часто поява таких родимок носить спадковий характер.
 • Ще однією причиною їх появи на тілі можуть бути незначні гормональні зміни у жінок.
 • Ну і нарешті, вони можуть з’являтися банально з віком.
Читайте також:  Секрети довголіття: у кого з чоловіків більше шансів жити довше за жінок

Діагностика

Якщо ви виявили на своєму тілі червону родимку, головне, не лякайтеся. Нічого серйозного не сталося, і ніякого лікування застосовувати не потрібно. Вам потрібно буде зробити наступне:

 • Якщо родимки з’являються у великій кількості в області грудей, зверніться до лікаря. Одна або дві не мають особливо важливого значення. Несподівана поява більшої кількості може бути сигналом наявних проблем зі здоров’ям.
 • Перевірте, яку форму мають ваші родимки, симетричні або асиметричні вони. Якщо друге — зверніться до лікаря.
 • Зверніть увагу на їх відтінок. Якщо вони червоного кольору, то проблем немає. Якщо вони поступово темніють і з кожним разом стають все більш темними, то слід повідомити про це свого лікаря.

Лікування і профілактика

 • Експерти стверджують, що для запобігання появи червоних родимок на тілі необхідно регулярно очищати кишечник і зміцнювати печінку.
 • Постарайтеся пити не менше 2 літрів води в день.
 • Намагайтеся їсти більше свіжих овочів і пити натуральні соки. Дуже корисними в цьому плані будуть морква, артишоки і селера.
 • Водорості спіруліна, наприклад, прекрасно вбирають в себе скупчилися в кишечнику токсини.
 • Включіть в свій раціон оливкову олію і авокадо.
 • Починайте свій ранок зі склянки лимонного соку.
 • У день слід випивати не менше 2 склянок соку (краще журавлинного, ананасового, гранатового…).
 • Уникайте споживання молочних продуктів (можете замінити їх рослинним молоком).
 • Один раз в день приймайте настій з кульбаби. Це прекрасний очищаючий засіб для організму.
 • Щоб уникнути появи червоних родимок, потрібно дотримуватися збалансованого харчування. Однак слід також захистити себе від негативного впливу сонячних променів.
Читайте також:  Чому навіть воду треба пити помірно

Сонцезахисний крем цілком може запобігти появі таких родимок на обличчі і в області шиї. А взагалі постарайтеся завжди підтримувати свою шкіру добре зволоженою, споживайте достатню кількість вітаміну С і уникайте перебування на сонці з 12 до 16 .

Як правило, червоні родимки, одного разу з’явившись на тілі, вже не зникають. Якщо вони вам дуже заважають, можна вдатися до натуральних засобів, щоб позбутися від них.

Наприклад, кожен день робити компрес з цибульним соком до тих пір, поки родимки не зникнуть. Інший варіант — прикладати таблетку вітаміну С (теж регулярно).

Але завжди краще запобігти появі червоних родимок, дотримуючись збалансованої дієти, яка не дозволить накопичуватися великої кількості токсинів і шкідливих речовин в організмі. І тоді ваша шкіра скаже вам спасибі!

Джерело: steptohealth