Ми їмо, для того, щоб жити – а ось що саме треба їсти, щоб жити якомога довше, ми зараз розповімо.

Хочете дожити до 100 років і зустріти великий ювілей в доброму здоров’ї? Прямо зараз починайте правильно харчуватися! Як? Ми запитали у довгожителів, які вже задували сто свічок на своєму іменинному торті.

Намагайтеся готувати вдома

Їжа, приготована в кафе і особливо закладах швидкого харчування, як правило, перенасичена натрієм. Більшість з нас і без того регулярно перевищує безпечну добову дозу солі, що погано позначається на здоров’ї, так навіщо ж ризикувати додатково? Крім того, самостійне готування гарантує, що всі продукти будуть свіжими і збалансованими – а ось щодо готової їжі, на жаль, такої впевненості бути не може.

Відмовтеся від обробленого м’яса

Нам усім потрібен білок, в тому числі тваринного походження, але давайте отримувати його з відвареного або запеченого м’яса і птиці! В обробленому м’ясі дуже багато солі, а ті речовини, які використовують для збільшення терміну зберігання сосисок, ковбас та інших копченостей, можуть підвищити ризик розвитку раку кишечника.

Їжте більше клітковини

Ще одна корисна речовина, якого нам хронічно не вистачає — це клітковина. А адже без корисних харчових волокон наша травна система не може працювати як слід! Тому обов’язково їжте свіжі овочі, бобові, а також багаті клітковиною цільнозернові продукти.

Не бійтеся солодкого

Прихований цукор, звичайно, наш ворог, але це не привід повністю відмовлятися від солодкого. По-перше, один улюблений десерт, з’їдений раз на тиждень, принесе набагато більше користі, ніж стрес, нанесений відмовою від улюблених ласощів. А, по‑друге, солодкі сухофрукти і особливо чорний шоколад дуже корисні для здоров’я і нормальної роботи мозку.

Продовження на наступній сторінці: 1 2