Лікування запальних процесів дванадцятипалої кишки включає в себе медикаментозну терапію і дотримання дієти .

По суті

Дванадцятипала кишка є одним з найважливіших органів травлення , де їжа піддається обробці низкою травних соків , що підготовляють їжу до подальшого травлення і всмоктування в кишечнику. Крім того , у дванадцятипалій кишці виробляються гормони , які регулюють діяльність травної системи та обміну речовин.

Запальне захворювання дванадцятипалої кишки називається дуоденітом . Найбільш сильно при дуоденіті страждає слизова оболонка органу. Хвороба призводить до порушення функціонування дванадцятипалої кишки , а також до змін структури її слизових оболонок.

Причини недуги

Причини розвитку запальних процесів у дванадцятипалій кишці досить різноманітні. Найчастіше дуоденіти виникають в дитячому віці. Відбувається це внаслідок недосконалості гормонального апарату дванадцятипалої кишки. Причиною хвороби може стати і бактерія HelicobacterPylori , яка є основною причиною розвитку гастриту і виразки шлунка.

Фахівці розповідають , що запалення дванадцятипалої кишки може розвинутися на тлі різних інфекцій , а також хронічних запальних процесах в ротовій порожнині. Однією з поширених причин дуоденіту є надмірне вживання алкоголю.

Симптоми

Запальні процеси в дванадцятипалій кишці , як правило , супроводжуються загальною слабкістю і відчуттям дискомфорту. Хворого часом турбує нудота і блювота , а при пальпації області шлунка відчувається біль . Часто при дуоденіт порушується апетит , з’являється втома і млявість. Нерідко запалення дванадцятипалої кишки супроводжуються порушеннями нервової системи і дратівливістю хворого.

Типи дуоденіту

Дуоденіт може протікати в різних формах:

  • Хронічний дуоденіт – поширений тип захворювання , який найчастіше виникає при неправильному харчуванні , надмірному вживанні занадто жирної і / або гострої їжі та алкоголю . У деяких випадках хронічний дуоденіт розвивається при прийомі деяких медикаментозних засобів. Основними симптомами хронічного дуоденіту є нудота , блювота , порушення стільця , а також печія з відрижкою , після якої залишається кислий післясмак.
  • Поверхневий дуоденіт – тип дуоденіту , при якому відбувається ущільнення стінок дванадцятипалої кишки і поява складок. Причини розвитку поверхневого дуоденіту в чомусь схожі з хронічним типом даного захворювання. Поверхневий дуоденіт може розвинутися на тлі інтоксикації організму при харчових отруєннях , а також при підвищеній кислотності. При поверхневому дуоденіт підвищується температура тіла , хворий відчуває болі в животі , навколо пупка , нудоту і блювоту.
  • Ерозивний дуоденіт – запальний процес в дванадцятипалій кишці , який супроводжується ерозивним процесом . Хвороба розвивається як на тлі неправильного харчування , так і при деяких захворюваннях і перенесених операціях.
Лікування дуоденіту

Лікування дуоденіту найкраще проводити в умовах стаціонару. Залежно від причин і супутніх захворювань призначають відповідне лікування. При лямбліозі і гельмінтозі призначаються лікарські препарати, що усувають першопричину захворювання.

Якщо дуоденіт спровокований хелікобактерною інфекцією , то при лікуванні застосовуються курси антибіотикотерапії . У разі підвищеної кислотності призначаються антациди та препарати, що нейтралізують кислотність шлункового соку.

При лікуванні хворий повинен дотримуватися постільного режиму , а також голодувати протягом 1-2 діб. Після голодування дозволяється вживання супів , каш , пюре , риби або м’яса , яку потрібно готувати на пару. Крім дієти , хворому також призначають спеціальні обволікаючі та заспокійливі препарати.

Лікувальна дієта при дуоденіт виключає вживання дуже жирної і гострої їжі , горіхів , шоколаду , насіння , макаронів , кави , квасу , газованих напоїв та алкоголю . Також пацієнтові забороняється вживати занадто холодну або гарячу їжу. Вживання солі потрібно обмежити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОЗНАКИ ВИРАЗКИ ШЛУНКУ

ХВОРОБИ БРУДНИХ РУК – ЦЕ СЕРЙОЗНО