Людям, які не люблять ніжності, світ може здаватися складним місцем. Ніколи не можна бути впевненим, що на вас не накинуться з обіймами: навіть якщо ви просто зустрілися зі знайомим за чашкою кави. Розповідаємо, як жити, якщо ця проблема вам знайома.

Чому люди по-різному ставляться до обіймів?

Експерти вважають, що багато що залежить від виховання. «Наша схильність до дотиків часто йде з раннього дитинства», – каже Сюзанна Дегес-Уайт, професор Університету Північного Іллінойсу (США). Дослідження показують: люди, яких в дитинстві часто обіймали, люблять дотики і в дорослому житті. З іншого боку, якщо батьки були противниками обіймів, то спроби інших людей проявити ніжність можуть заподіювати дискомфорт. Однак буває і таке, що манера спілкування батьків дає прямо протилежний ефект. «Іноді діти відчувають дефіцит дотиків і тому стають прихильниками обіймів», – пояснює Деггес-Уайт.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

Важливу роль також може зіграти самооцінка. «Люди, які відкриті для фізичного контакту з оточуючими, зазвичай, більш впевнені в собі», – повідомляє професор.

Ну і, звичайно, нікуди не дітися від культурної складової. Згідно з дослідженням 2010 року наукового центру «Greater Good Science Center at UC Berkeley» в Каліфорнії, британці та американці обіймаються рідше, ніж французи.

А чи потрібно обіймати дітей?

Обійми

Дарсія Нарваєс, професор психології Університету Нотр-Дам, каже, що без дотиків у дитини може залишитися недорозвиненим блукаючий нерв. Це призведе до того, що постраждає її окситоцинова система – вона відповідає за формування прихильності. Тому дитина не зможе повною мірою відчувати любов, співчуття і потребу в спілкуванні.

Її слова підтверджує експеримент з групою сиріт з Румунії. Дослідники відзначили, що у дітей, які довго перебували в притулку і до яких практично не торкалися, знижене вироблення окситоцину. Навіть коли їх усиновили, рівень гормону не підвищувався – на відміну від дітей, про які добре дбали.

Читайте також:  Ось скільки калорій ви спалюєте під час ходьби

І це варто враховувати, навіть якщо ви належите до групи батьків, які не люблять обніматися.

Як бути, якщо я хочу обіймати того, кому це не подобається?

Все просто: експерти рекомендують не лізти до людини з обіймами, якщо тільки ви не близькі друзі. Вам може бути комфортно при фізичному контакті навіть з ледь знайомою людиною, а ось вона змушена буде тихо терпіти, щоб не здатися грубим.

Але, кажуть, обніматися корисно для здоров’я?

Обійми

Так, це так: «ніжності» підвищують імунітет.

У 2015 році американські вчені з’ясували: люди, яких часто обіймали, на 32% рідше страждали простудними захворюваннями. Це відбувається з-за того, що відчуття любові знижує стрес.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю
Як подолати огиду до обіймів?

У психолога Саманти Гесс є цілий план на цей випадок: «Ми пропонуємо 78 варіантів поз для обіймів, щоб люди могли підібрати для себе щось прийнятне». Дійте як Саманта: не обов’язково відразу кидатися в обійми, якщо вам це не комфортно. Для початку просто покладіть руку на плече кому-небудь симпатичному.

Професор Деггес-Уайт рекомендує робити це, наплювавши на відчуття незручності. “Після обіймів можете відчути полегшення, подяку, несподівану згоду і навіть жаль про те, що так довго від цього відмовлялися», – говорить вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩОБ НЕ ЗАХВОРІТИ, ОБІЙМАЙТЕСЯ ЧАСТІШЕ