Залежно від перебігу патологічного процесу болі при простатиті можуть бути гострими або носити ниючий характер.

Біль є найпоширенішим симптомом як гострого, так і хронічного простатиту. Згідно з медичними спостереженнями, більше 95% хворих на простатит відчувають больові відчуття різної інтенсивності.

Болючість при простатиті порушує якість життя хворого, заважаючи йому вести звичну активність. Характер больових відчуттів при простатиті може бути різним: від короткочасних різких болів і до ниючих тривалих. При цьому для гострого простатиту характерні різкі болі, в той час як хронічний простатит супроводжується постійними ниючими болями, які можуть посилюватися при фізичній роботі або статевому акті.

Локалізація болю

Найчастіше хворобливі відчуття локалізуються в області промежини, де і розташовується передміхурова залоза. Іноді біль може віддавати в прилеглі ділянки. Так, при простатиті нерідко відчувається хворобливість геніталій, мошонки, попереку, крижів, зони анального отвору. Також можлива поява болю внизу живота, в області лобка і навіть в ногах.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения

Найчастіше поширення болю в прилеглі області вказує на залучення в патологічний процес насінних бульбашок і залоз. Грунтуючись лише на локалізації болю встановити правильний діагноз часто буває складно. Тому хворому призначають проведення спермограми, аналізу секрету простати, загального аналізу сечі, ультразвукового дослідження та інших методів дослідження.

Коли з’являються болі

При простатиті больові відчуття можуть з’являтися в будь-який час доби, а також раптово зникати. Виділяють кілька факторів, які можуть спровокувати хворобливі відчуття. До них відносяться:

  • ерекція;
  • статевий контакт;
  • тривале статеве утримання;
  • зловживання алкоголем;
  • екстремальні температури (переохолодження чи перегрівання організму);
  • стреси;
  • сечовипускання;
  • важка фізична робота;
  • куріння.

Часто при больовому синдромі чоловікові просто знімають напад. Проте такі заходи тільки погіршують стан пацієнта, оскільки основне захворювання продовжує прогресувати. Вирішити проблему можна тільки при комплексному лікуванні простатиту.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения
Як зняти біль

Для тимчасового усунення больового синдрому при простатиті можна прийняти знеболюючі препарати як загальної, так і місцевої дії. Серед місцевих препаратів застосовуються свічки з знеболюючими і протизапальними компонентами.

Вгамувати біль допоможе тепла ванна або декілька фізичних вправ, дія яких спрямована на збільшення припливу крові до сечостатевих органів.

Усунення больового синдрому не може вважатися повноцінним лікуванням, і при простатиті лікар обов’язково призначить комплексну терапію, впливаючи на кілька патогенетичних механізмів.

В першу чергу хворому призначається антибактеріальна терапія, курс якої може тривати від 7 до 14 днів. У разі гострого простатиту (коли симптоми виражені яскраво) застосування антибіотиків вже на 2-4 день приносить хворому явне полегшення.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения

У лікування простатиту (в тому числі і для зменшення болю) активно застосовуються спазмолітики і нестероїдні протизапальні препарати. Останні можуть прийматися перорально, внутрішньовенно або місцево у вигляді ректальних свічок.

Фізіотерапевтичне лікування простатиту передбачає застосування магнітотерапії, лазерної терапії, голкорефлексотерапії, гірудотерапії та інших методів лікування. У деяких випадках хворому може бути показаний масаж передміхурової залози, що дозволяє позбавитися від запального секрету простати і застійних явищ в залозі. Крім того, масаж покращує дію ліків, що зробить лікування більш успішним. Проводити масаж простати в домашніх умовах не рекомендується, або його можна проводити тільки після консультації з лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СИМПТОМИ ПРОСТАТИТУ

ХРОНІЧНИЙ ПРОСТАТИТ І СТАТЕВА ФУНКЦІЯ

НАРОДНЕ ЛІКУВАННЯ ПРОСТАТИТУ