У цій ситуації головне не панікувати і швидко діяти , щоб перешкодити поширенню отрути в організмі.

Більшості людей укус однієї оси ніякими серйозними наслідками не загрожує, виняток становлять люди , у яких є алергія на отруту перетинчастокрилих , в тому числі і ос. Укус навіть одної комахи для алергіків вкрай небезпечний і чреватий серйозними наслідками аж до анафілактичного шоку. Якщо ви не належите до цієї категорії людей і чітко знаєте алгоритм дій при укусі , а , головне , швидко виконайте їх , то дуже скоро забудете про цю неприємність .

Симптоми укусу оси

Відчуття при укусі оси порівняти з легким опіком . При цьому зазвичай місце укусу набрякає , а особливо сильно м’які тканини (лице , повіки) . Крім місцевої реакції отрута оси також може викликати і таку реакцію організму як біль , печіння , висип по всьому тілу , головний біль , підвищення температури , нудота і блювота. Це не означає , що можуть проявитися всі ці симптоми разом – у кожному випадку все індивідуально.

Чим слабша людина , тим сильніше може бути реакція на укус . Так , зазвичай у жінок і дітей наслідки від укусу комах , бувають більш серйозними , оскільки вони більш чутливі до її отрути. Хоча знову ж таки все дуже індивідуально. Але , чим раніше буде вжито заходів , що перешкоджають поширенню отрути , тим меншими будуть наслідки і тим швидше вони пройдуть. Це правило актуально для всіх.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Що робити

Перше . Ретельно промити місце укусу , змив бруд і залишки отрути. На відміну від своїх родичок бджіл , оси не залишають жала , тому не намагайтеся його шукати , розкулуплюючи ранку . Не варто зайвий раз турбувати місце укусу , намагайтеся не терти , не чесати і не чіпати його зайвий раз .

Друге . Продезінфікуйте місце укусу. Найкращий варіант – спирт , зеленка , йод , 3% ний перекис водню , розчин фурациліну . Якщо нічого цього немає під рукою , то промийте місце укусу звичайним милом.

Третє . Позбавтеся від отрути . Найбільш доступний спосіб прикласти до місця укусу змочений водою шматочок цукру.

Четверте . Щоб сповільнити всмоктування отрути , яка вже проникла в організм і не допустити поширення набряку , слід прикласти до місця укусу що-небудь мокре й холодне, наприклад, грілку, лід або мокрий рушник . Можна також зробити компрес із соку лимона – цей нехитрий засіб усуває біль і частково прибирає набряклість. Також діє і кашка соди з водою. У похідних умовах незамінний засіб в таких випадках – лист подорожника . Тільки не забудьте його промити , щоб не занести інфекцію.

Пяте. В цій ситуації буде не зайвим випити будь-який антигістамінний засіб, щоб попередити виникнення серйозної алергічної реакції. Зробіть це навіть в тому випадку, якщо до цих пір серйозної алергічної реакції в таких випадках у вас не було. Як кажуть, про всяк випадок.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Шосте . Щоб уникнути розповсюдження інфекції, можете ( якщо місце укусу дозволяє , наприклад , це рука або нога ) вище місця укусу накласти джгут. Цей захід не з числа обов’язкових, але зайвим не буде.

Сьоме . Пийте більше рідини. Рекомендується солодкий гарячий чай або солодка вода .

Коли слід звертатися до лікаря

Слідкуйте за своїм самопочуттям, і якщо, незважаючи на всі вжиті заходи, воно явно погіршується, місце укусу все більше набрякає, підвищується температура, посилюються судоми – не чекайте – терміново звертайтеся до лікаря. Навіть якщо нічого подібного досі у вас не було, пам’ятайте про те, що від алергії ніхто не застрахований – вона може з’явитися в будь-який момент, при будь-яких обставинах і у будь-якої людини.

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви піддалися « нападу » кількох ос одночасно. У разі, коли людину вкусить багато ос, настає загальна токсична реакція організму, тому знадобиться кваліфікована допомога професійного лікаря. Більше трьох – це вже багато, а укуси більше п’ятисот ос вважаються смертельними.

Реакція організму на укус оси в чомусь залежить від місця. Найбільш небезпечними вважаються укуси в обличчя, а особливо в губу, гортань, язик, оскільки можуть призвести до задухи. У таких випадках звертатися до медичної установи потрібно негайно.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?
Чого не робити

Перше. Ні в якому разі не вживайте алкоголь – це може спровокувати посилення симптомів.

Друге. Не видавлюйте отруту – це може призвести до поширення інфекції по організму.

Чи можна запобігти укусу оси

Докучливі оси – досить миролюбні і полохливі створення. Вони ніколи не нападають першими. Коли ми, люди, починаємо, істерично розмахувати руками, намагаючись відігнати осу, тим самим ми її лякаємо і вона, захищаючись, атакує . Тобто, найбільш розумно в тому випадку, коли навколо вас кружляє оса, просто не помічати її і просто відійти вбік.

Як підстрахуватися

Існують спеціальні аерозолі, які відлякують комах і в тому числі ос, тому, збираючись на природу, захопіть з собою такий балончик і не забудьте ним при необхідності скористатися – жодна оса, бджола, джміль і т.д. до вас і близько не підлетить.

А людям, страждаючим подібного роду алергією, обов’язково потрібно завжди мати при собі антигістамінні препарати і в тому випадку, якщо вкусить оса або яка-небудь інша комаха, обов’язково прийняти його, не чекаючи лікаря. У багатьох випадках це допоможе запобігти серйозним наслідкам, а іноді і врятувати життя.