Вино – один із найспірніших алкогольних напоїв. Цінителі Мерло чи Шардоне не втомлюються нагадувати про лікарську рекомендацію: пити келих червоного вина щодня. Однак сучасні дослідження доводять, що регулярне вживання вина, як і будь-якого іншого спиртного, може згубно позначитися на здоров’ї.

Багато що визначає дозування, але випиваючи щодня, є ризик підвищення толерантності до алкоголю. Це означає, що з кожним разом вам потрібно все більше і більше спиртного, щоб відчути його ефект. І це не позитивний чинник. Мозку здаватиметься, що ви все ще тверезі, але нові дози спиртного впливатимуть на внутрішні органи і весь організм у цілому, навіть якщо при цьому ви не відчуваєте запаморочення чи ейфорії.

Крім того, будь-які спиртовмісні напої збільшують ризик розвитку онкологічних захворювань. Алкоголь може спровокувати рак мозку, стравоходу, печінки, молочної залози та товстої кишки.

Пити вино, коньяк чи будь-який інший напій, щоб зняти стрес – погана ідея. А якщо бути точнішим – це тимчасове вирішення постійної проблеми. Якщо вино може заспокоїти вас після важкого дня на роботі, варто задуматися про те, щоб змінити вид діяльності, а не напій.

Це виправдано і з фізіологічного погляду. Чим більше ви п’єте спиртного, тим більше ваш організм виробляє стресовий гормон – кортизол.

Зрештою, алкоголь – джерело калорій. Деякі напої можуть бути трохи «дієтичнішими», але в будь-якому спиртному завжди є калорії. І при постійному вживанні ви швидко помітите появу зайвої ваги.

Лікарі роблять висновок, що для отримання користі від келиха червоного вина необхідно стежити за дозуванням. При помірному вживанні алкоголю передача стресових сигналів до мигдалеподібного тіла знижується. Це скорочує ризик серцевих захворювань.

Але як тільки келих червоного увійде до звички, і ви вирішите збільшити дозу, ця користь нівелюється шкодою для серцево-судинної системи та всього організму.