ГоловнаЗдоров'я А-ЯЩо таке комп’ютерна томографія (КТ)

Що таке комп’ютерна томографія (КТ)

Метод заснований на отриманні пошарового рентгенівського зображення органу за допомогою комп’ютера. Просвічування рентгенівським променем тіла пацієнта здійснюється навколо його поздовжньої осі, завдяки чому виходять поперечні “зрізи”. В комп’ютерній томографії зображення поперечного шару досліджуваного об’єкта на екрані напівтонового дисплея забезпечується за допомогою математичної обробки безлічі рентгенівських зображенні одного і того ж поперечного шару, зроблених під різними кутами до площини шару.

Комп'ютерна томографія

В медичному центрі “LifeScan” обстеження проводяться на нових томографах і супутньому обладнанні останнього покоління. Прийом ведуть лікарі з багаторічним досвідом роботи в рентгенології і КТ-діагностики. Це дозволяє проводити обстеження з максимальною точністю. Детальніше за посиланням – КТ Киев.

Читайте також:  Оздоровлення в Трускавці - поєднання користі та насолоди

Комп’ютерна томографія застосовується при дослідженні практично всіх областей тіла людини, в тому числі і органів дихання. Вона дає можливість точно встановити локалізацію і поширеність патологічного процесу, оцінити результати лікування.

В “LifeScan” проводиться повний спектр послуг комп’ютерної томографії:

 • КТ голови (головного мозку, носових пазух, щелепи та ін.);
 • КТ шиї, грудини, хребта (різних відділів), куприка;
 • КТ суглобів (плечового, колінного, гомілковостопного та ін.);
 • КТ внутрішніх органів (грудної клітки, черевної порожнини, печінки, нирок, сечовидільної системи та ін.);
 • Мультиспіральна КТ (МСКТ) судин (ангіографія);
 • МСКТ-коронарографія;
 • ПЕТ КТ;
 • КТ-денситометрія хребта.

За допомогою комп’ютерного томографа на КТ-знімках лікар може побачити внутрішні органи, кісткову і судинну систему обстежуваного «зсередини» і в різних проекціях. Це необхідно для:

 • діагностики потенційно серйозного діагнозу (незрозумілі болі, непритомність, підозри на онкологічні захворювання, інсульт та ін)
 • швидкого планування хірургічних втручань в невідкладних випадках (важкі травми, підозри на крововилив в мозок, на пошкодження судин і ін.)
 • контролю результатів лікування та функціональної діагностики внутрішніх органів
 • проведення лікувальних і діагностичних маніпуляцій (наприклад пункція під контролем КТ)
Читайте також:  Нужно ли держать тонометр дома?

Комп’ютерний томограф являє собою сучасний апарат, який складається з великого «кільця» з детекторами для рентгенівського випромінювання і рухається кушетки, яка повільно «в’їжджає» в це «кільце», поки установка робить знімки органів хворого в різних проекціях. Технічні можливості апарату дозволяють проводити дослідження для пацієнтів з обмеженням за вагою до 200 кг.

Комп’ютерна томографія займає 15-20 хвилин для кожної обстежуваної зони. Висновок видається протягом 1,5 годин. Іноді пацієнту вводиться контрастна речовина з метою отримання більш чітких знімків. Контрастна речовина абсолютно безпечна і виводиться з організму протягом декількох днів.

*На правах реклами