Ця хвороба означає, що щитоподібна залоза створює надто мало гормонів відносно головних потреб самого організму. Це маленький орган, який знаходиться в основі шиї і відноситься до ендокринних залоз. Він виробляє такі гормони як трийодтиронін і тироксин. Вони в першу чергу впливають на тканини та метаболізм. Чому стається порушення у виробітку важливих гормонів та як визначити по симптомам, що час звернутись до лікаря? Про це і поговоримо у цій статті.

Причини виникнення гіпотиреозу

Робота щитоподібної залози регулюється гіпофізом, що вивільняє гормон ТТГ, а він вже стимулює створення тих гормонів, які виробляються в щитоподібній залозі. Які є найбільш поширені проблеми, що викликають гіпотиреоз?

 • Стан після видалення щитоподібної залози. Це може бути з багатьох причин, а результат один – довгий гіпотиреоз, ступінь якого буде залежати від обсягу видалення.
 • Хронічний аутоімунний тиреоїдит. Це захворювання, що викликається власними антитілами і безболісно та повільно руйнує щитоподібну залозу.
 • Після лікування радіоактивним йодом теж виникає ця хвороба.

Є ще доволі рідкісні причини для виникнення хвороби, які може визначити лікар при детальному обстеженні.

Які симптоми у цього запалення?

Серед найбільш поширених проявів хвороби наступні:

 1. Порушення пам’яті.
 2. Стомлюваність або сонливість.
 3. Депресія.
 4. Збільшення маси тіла.
 5. Шкіра бліда, лущиться.
 6. Сухе волосся.
 7. Порушення менструального циклу.
 8. Постійне відчуття холоду.
 9. Низький артеріальний тиск.
 10. Закреп.

Також в лабораторних дослідженнях можна виявити у хворих підвищений холестерин. Симптоматика гіпотиреозу може проявлятись дуже по різному, від легких випадків до тяжких симптомів. Якщо вчасно не виявити хворобу, то вона може непомітно розвиватись і призвести до хвороб серця, безпліддя і навіть коми.

Якщо виявили у себе симптоми, які схожі на гіпотиреоз, то буде корисно звернутись на консультацію до лікаря ендокринолога в медичний центр Medialt.

Як проводиться діагностування гіпотиреозу?

В першу чергу спеціаліст питає пацієнта стосовно симптомів, щоб оцінити, наскільки вони виражені. Для визначення стану щитоподібної залози, важливо провести гормональні тести. Найважливіше це тест на ТТГ, а також УЗД щитоподібної залози. Останній може показати, що орган має інший розмір, що суттєво вплине на його роботоспособність.

Лікування хвороби проводиться завдяки заміщенні недостатніх гормонів щитоподібної залози. Синтетичний левотироксин такий самий, як той що виробляється в щитоподібній залозі й має аналогічну дію.

*На правах реклами