МРТ – магнітно-резонансна томографія – складна технологія, що працює на основі ефекту поглинання електромагнітних хвиль атомами. Таке дослідження дає максимально-точні відомості про внутрішню будову тіла, метаболізми органів і тканин.

«МРТ – метод безпечний, безболісний, неінвазивний, не вимагає ніякої спеціальної підготовки. Кращий з сучасних методів візуалізації. Метод МРТ вважається золотим стандартом при обстеженні суглобів, опорно-рухового апарату, головного і спинного мозку, судинних захворюваннях, а також захворюваннях малого тазу і черевної порожнини », – говорить лікар функціональної діагностики Ірина Судьенкова.

Метод МРТ дозволяє отримувати знімки, що зображають потрібні ділянки тіла в різних площинах. Завдяки високій роздільній здатності знімків лікар може отримати гранично інформативну картинку досліджуваного органу. Однією з переваг МРТ також є те, що дане дослідження дозволяє виявити багато захворювань на ранній стадії розвитку.

Читайте також:  Бронхипрет® раствор от острого бронхита
Як працює МРТ?

Як працює МРТ?Магнітно-резонансний томограф складається з магніту, що підтримує постійне магнітне поле. Людину поміщають в порожнину усередині магніту. Суть методу полягає в тому, що ядра атомів водню в тілі людини, генерують певні сигнали в магнітному полі томографа. Ці сигнали уловлюються спеціальними пристроями, кодуються і передаються на комп’ютер для створення тривимірного зображення.

У процесі сканування, магніт створює звукові сигнали: постукування, шуми. Зазвичай процедура сканування триває від 30 до 90 хвилин. Єдина незручність методу полягає в тому, що під час дослідження не можна ворушитися. Навіть незначний рух може погіршити якість одержуваних зображень.

Читайте також:  Виды и особенности УЗИ-аппаратов
Показання до МРТ

· Діагностика пухлин

· Виявлення структурних змін мозку

· Діагностика захворювань гіпофіза

· Діагностика захворювань хребта

· Діагностика захворювань кісток і суглобів

· Діагностика ушкоджень і дегенеративних розладів

· Діагностика судинних захворювань

· Діагностика захворювань легень, печінки, нирок, підшлункової, селезінки

· Діагностика захворювань малого таза і черевної порожнини

Протипоказання

«Основні протипоказання для МРТ обстеження – це наявність металу в організмі, допустимо, якісь осколки металеві, наявність водія штучного ритму серця, вживлені слухові апарати, штучний кришталик ока, металеві штифти. Крім того, вагітність у перші три місяці. У більш пізні терміни вагітності жінкам обстежитися можна », – говорить Ірина Судьенкова.

Читайте також:  Варикозное расширение вен: как выбрать актуальную стратегию лечения?

Також МРТ не рекомендовано людям, що страждають на клаустрофобію (страх замкнутого простору), а також пацієнтам з сильним ожирінням, які просто не поміщаються в томограф.

Вартість проведення МРТ

МРТ – дослідження не дешеве. Його вартість залежить від обсягу дослідження, необхідність застосування контрастної речовини. У середньому дослідження без застосування контрастної речовини обходиться в 500-700 грн. Вартість дослідження із застосуванням контрастної речовини збільшиться вдвічі.

Цінові відмінності в центрах, що проводять подібні дослідження, не пов’язані з якістю процедури або її безпекою. Причини відмінностей в ціні можуть пояснюватися технічними особливостями апаратів і можливістю отримання додаткових консультацій після проведення дослідження.